Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yürüyen merdiven yürüyemiyor!.
04 Mart 2016 Cuma, 07:08
“Çakırhamam semtindeki Tophane yoluna çıkan tarihi Kırk Merdivenler’in hemen yanına Büyükşehir Bld.’nce bir süre önce yürüyen merdivenler yaptırıldı.
Yürüyen merdivenler son zamanlarda maalesef ‘yürüyemeyen merdivenler’ haline geldi.
Merdivenlerin bir gün yukarı çıkan kısmı çalışmıyorsa, birkaç gün sonra da iniş tarafı çalışmıyor.Bunun üzerine eski normal merdivenleri tırmanmak zorunda kalanlar bu sefer çoğu kırılmış merdiven basamaklarında zorluk çekiyorlar. 
Çünkü basamaklarının çoğunun kenardaki uç kısımları kırılmış, dökülmüş. Farkında olmayıp boşluğa basacak olursanız o dimdik merdivenlerden aşağıya yuvarlanabilirsiniz.
Büyükşehir Bld. sorumluları bu merdivenleri hiç kontrol etmiyor mu?. Yürüyen merdivenlerin bir an önce onarılmasını, eski normal merdiven basamaklarının da iyileştirilmesini rica ediyorum.” 
Burçüstü sakinlerinden adının  açıklanmasını istemeyen bir okur

UEDAŞ’ın dikkatine


“Altınşehir sakinleri olarak bir sorunumuz var. Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı ada dönüşlü kavşak etrafı ve cadde genelindeki aydınlatmalar çok zamandır yanmıyor.  Bazılarında armatür de yok. 
Uedaş’ın acilen bu görüntüleri ortadan kaldırıp caddenin yeniden ışıl ışıl olmasını istiyoruz. Teşekkürlerimizle.”
Çağatay GÖLLÜ

Beton toptaki demir parçası


“29.2.2016 yayınladığnız ‘Beton Topun Sipsivri ve Sürpriz Demir Parçası’ başlıklı okur yakınması 
üzerine demir parçası ekiplerimizce yerinden sökülmüştür. Yaya ve engelli yollarını zorlaştıracak parklanmaları önlemek için belediyemizce uygulanan beton top uygulaması önümüzdeki günlerde değiştirilerek yeni bir sisteme geçilecektir. 
Malzeme ihalesi yapılan sistem önümüzdeki günlerde ilk olarak Nilüfer Bld.  Halk Evi önünde uygulanarak ilçe genelinde uygulanacaktır. 
Nilüfer Bld. yaya kaldırımı ve tretuar işgaline karşı mücadeleye kararlıdır. 2015 yılında Zabıta Md. bin 200 araca, 2016 yılının ilk iki ayında ise 500’ü aşkın araca 5326 Sayılı Kabahatlar Kanunu gereğince cezai işlem uygulamıştır. Nilüfer Bld. olarak sürücülerimizden yaya ve engelli ulaşımını aksatacak parklanmalar yapmamalarını önemle rica ediyoruz.” 
Nilüfer Bld. Basın Bürosu

Yolculuk ve telefon


 “Şoförler ve Otomobilciler Derneği kayıtlı ne kadar araç varsa şoförlerine birer uyarı yazısı verip araçlarına astırmaları. Çünkü müşterilerin cep telefonu çalınca uzun ve yüksek sesle konuşuyorlar. Diğer yolcular rahatsız oluyor. Konuşmalar bazen ineceği yere kadar sürüyor. Esasen bunu o yolcu düşünüp saygı ve nezaket kurallarını uygulamalı, kimseyi rahatsız etmemeli. 
Ama umursayan yok. Araçlarda telefonla konuşmama uyarısı her toplu taşım aracında olmalı.”
Erdoğan EVCAN 

TEŞEKKÜR PANOSU


Sedir Sokak tabelası

“Nilüfer, Ataevler bölgesi Sedir Sokak’a ait ok şeklindeki tanıtım tabelası tam aksi yönü gösteriyordu. 
Köşenizde yayınlanan uyarı yazım üzerine gerekli düzeltme yapıldı.
Nilüfer Bld.’ne teşekkürler..”
Zerrin DEĞER