Erkan ÖNCEL

Erkan ÖNCEL

erkanoncel@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bunun adı fiyasko
09 Ağustos 2013 Cuma, 11:07

Ertuğrul Sağlam döneminden bugüne yani Hikmet Karaman’a kadar, yazıyoruz, çiziyoruz, konuşuyoruz. Bu takımın kuvvet dağılımı orantılı değil diye.
Örnek; sağ önde yerinin oyuncusu olmayan devşirme Sestak’tan medet ummak, ondan iş beklemek doğrumudur? Tabii ki  hayır.
Bu bölgeye transfer var mı?
Yok.
Gelelim sola…
Tuncay, Ferhat, Ozan İpek… Yani üç tane alternatif oyuncu. Hangisi iyi olursa formayı kapacak. Bu iki kanada baktığımızda kim dengeden bahsedebilir.
Gelelim savunmanın önündeki defansif orta oyuncuya.
Dün kim oynadı?
Şamil..
Ne verdi?
Hiç. (İlk maç bizi yanılttı)
Önceki sezonlara döndüğümüzde bu bölgede kimler vardı?
N’Diaye, Edu, Ivan Ergiç, Hüseyin Cimşir ve Cumhur… Aklıma gelen ilk isimler. En zayıf gözüken Cumhur bile iz bıraktı gitti. Sıkıştığımızda kimi oynatıyoruz?
Murat Yıldırım’ı… Al sana bir takım için en büyük zafiyet. Kaldı ki günümüz futbolunda bu bölge çok önemli. Öndeki hücumcu orta saha Belluschi-Batalla olmasa inanın Bursaspor takımı kaleye gidemez. İşte dün Belluschi yok, durumumuz ortada.
Hücum bölgesine gelelim. Pinto diye bir oyuncu var. Adeta teslim olmuşuz. Keyfi gelecek, oynayacak, gol atacak. Bu görüntüsüyle daha çok bekleriz. Ona alternatif transfer var mı?
Yok.
Allah’tan Enes Ünal ve Okan Deniz gibi gençler var da sıkıştığımızda onlara sarılıyoruz.
Gelelim yeni transferlere. Gelen üç oyuncu da kocaman bir soru işareti.
Kaleci Frey…
İki maçta 5 yedi.
Civelli ve Taiwo…
Çok ağır ve manevra kabiliyeti olmayan oyuncular. Civelli’yi görünce inanın Serdar Aziz’e acıyorum. Bir kulüp alttan gelen A Milli Takım seviyesine kadar ulaşan bir değerinden bu kadar mı kolay vazgeçer. Bu konuda hem yönetimi hem Hikmet Karaman’ı eleştiriyorum.
Dönelim maça…
Bu kadar zafiyeti olan zayıf halka Sırp ekibinin, bizi yenmesi beklenebilir mi?
Hayır
Ama biz yenemedik, yenemeyiz de. Ve bunun adı da tam bir fiyaskodur.