Erkan ÖNCEL

Erkan ÖNCEL

erkanoncel@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sisli puslu bir puan
06 Kasım 2016 Pazar, 01:52
Dün Karabük’te Deniz Yılmaz solda yanlıştı.
Çünkü merkezde daha üretken olmak için Jorquera’yı kullanıp, daha fazla servis yapmaksa amaç o zaman kanatta Josua John olmalıydı. Bana göre tercihteki bu yanlışın oyun içinde çok açık görülmesine rağmen Hamza Hoca’nın hamle yapmaması enteresandı.
İlk 45 dakika içinde oyunun savunma tarafında olan, hücum anlamında zayıf görüntü çizen Timsah’ın skor bulması zordu. 
Sadece Del Valle’yle birkaç kez kanat akını yarattı o kadar. Merkezden de Jorquera ve Batalla girişim yaptı ama sonlandıramadı. Bu ikilinin hiç şut atmamaları da enteresandı. 
Rakip ise hücum yaparken bile savunmayı düşündüğü için ilk yarı etkili olamadı. İkinci devrede rakibin Traore hamlesiyle oyuna başlaması çok doğruydu. Timsah’ın karşı hamle yapmaması ilginçti.
Bu durumu Kırmızı Mavililer avantaja dönüştürüp, hücum zenginliği yaratıp birçok gol olabilecek pozisyon ürettiler. Bu girişimlerde Traore başrol oynadı.
Bursaspor’da ise Hamza Hoca geç de olsa Kubilay-Bilal değişikliğine giderek Deniz’i santrfora yerleştirip rakip kaleye daha çok gitmek istedi. Ama olmadı. Çünkü; Deniz etkisizdi. Bu değişimin tek avantajı Timsah adına Bilal ile tek şutunu atması ve orta alanda topu daha fazla tutması oldu ve oyuna değer kattı. 
Ama ben Jorquera-Sercan değişikliğine hiçbir anlam veremedim.
Sonuçta maç öncesi bu mücadele ile ilgili yenemiyorsan yenilme düşüncesiyle kazanılan bir puan istikrar adına altın değerindedir. 
Ve aynı Karabük’teki gibi oyun da sisli pusluydu. Ama Timsah bir puanı kapmasını bildi.