Erkan ÖNCEL

Erkan ÖNCEL

erkanoncel@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sürpriz olmadı
20 Aralık 2012 Perşembe, 00:43

 Bu durumda yapacakları en iyi şey, savunma prensiplerine uyarak kaymaları iyi yapmaktı ve yaptılar. Zaman zaman sürpriz hızlı çıkışlarla da Bursaspor kalesinde etkili oldular. Özellikle iki kanattaki Göksu ve Francis öne çıkan isimler oldu. Ama o kadar.

Bursaspor adına golün kırk beşinci dakikada gelmesinin en önemli sebebi de 1461’in kalecisi Fatih Öztürk’tü. Golde Forsell’in kısa ortasına Pinto’nun kafası çok estetikti. İkinci yarıda kalite farkı iyice ortaya çıktı.

Rotasyonlu Bursaspor takımı rakibi ciddiye alarak oynamaya devam edince ikinci gol gecikmedi. Bursaspor adına sahanın en iyileri Forsell, Ferhat alışverişinden çıkan topu N’Diaye’nin boş kaleye göndermesi zor olmadı.

Timsah’ın skor avantajını alarak olası sürprizi istemediğini göstermesi ne kadar önemliyse Yeşil Beyazlı oyuncuların oynama iştahı bir o kadar önemliydi. Yeşil Beyazlılarda Harun Tekin, Ozan Tufan, Okan Deniz ‘in takıma kazandırılma zamanı gelmiştir. Sonuçta iş ciddiyeti ve çalışkanlığıyla örnek olan Tuncay Şanlı’ya Bursasporlu oyuncuların eşlik etmesi Atatürk Stadı’nda sürpriz çıkmasını engelledi.