Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti İl Başkanı: “Meraklıları varsa koltuk burada”
16 Haziran 2016 Perşembe, 02:21
Bursa siyasetinde şu sıralar en çok merak edilen soru:
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, cemaat üyesi olduğu için görevinden alındı mı?
Önceki gün gittiğim Gemlik, Orhangazi ve İznik’te en çok karşılaştığım soru buydu.
Çok enteresandır ki, soranlar da AK Partililer.
Ama şu da bir gerçek böylesi bir dedikodu epeydir konuşuluyor.
Hani, “Ateş olmayan yerden duman tütmezmiş” desek öyle de değil.
Konuşulanlar, Cemalettin Torun’un Fethullah Gülen cemaatine mensup olduğu bu nedenle genel merkez tarafından il başkanlığı görevinden alınarak yerine falanca isimler arasından şu kişinin getirileceği yönünde.
Bursa siyasetinde iyice ayyuka çıkan iddiaların ne derece doğru ya da yanlış olduğunu öğrenip sizlerle paylaşmak üzere konunun muhatabı AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’a sordum.
AK Parti Genel Merkezi’nde ulaştığımız Torun, aktardıklarından da anlaşılacağı gibi kendiside bu durumdan son derece rahatsız.
Hatta gittiği genel merkeze bu rahatsızlığını dile getirmiş.
“Görevimden alındıysam burada ne işim var” diyen Torun, aynı şekilde kendisine de bu yönde dedikodular sorulduğunu bu yüzden de artık bunlara kulak tıkadığını belirtiyor:
“Biz işimize bakıyoruz. Yoğun bir görevin başındayız. Siyasette bu tür dedikodular olur hep. Bu tür yalanlara da siyaseten kulis denir. Bu dedikoduları çıkaranlara sesleniyorum, çok meraklılarsa buyursun gelsinler koltuk burada.”
Ben size söyleyeyim, Torun görevinin başındadır.
 

Gemlik’ten Gürcistan’a uzanan yardım


Gürcistan’a bağlı Özerk Cumhuriyeti’nde yaşayan Müslümanlara, Gemlik Belediyesi’nin yardım eli uzandı.
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, meclis üyeleri Ersin Kahraman ve Cemal Kurt’un da katıldığı yardım dağıtımında. bölgedeki Müslüman yoksul vatandaşların barındığı çoğu derme çatta tenekelerden oluşan evlerde yaşamaya çalışan halka içerisinde gıda maddelerinin yer aldığı erzaklar verilmiş.
 

İmece usulüyle cami yaptılar


İnegöl’ün Süpürtü Mahallesi sakinleri, eski olan camilerinin yerine yenisini yapmaya karar vermişler.
Ancak gerekli parayı temin edemeyen mahalleli camiyi imece usulüyle yapmaya karar vermişler. Vatandaşların bazıları hayvanını, tarladaki mahsulünü satarak destek verirken bazıları da traktörüyle malzeme taşıyıp inşaatta çalışarak tamamladığı cami bayramda ibadete açılacakmış.
 

“Futbol sadece sportif faaliyet değildir”


Yazının başlığını söyleyen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tır.
İlçedeki bir amatör spor kulübünün yöneticilerinin ziyaretinde konuşan Başkan Aktaş, dünyada kitleleri peşinden koşturan spor dalı olan futbolun sadece spordan ibaret olmadığını söyle ifade etmiş:
“Futbolun aynı zamanda gençlerimizi bir araya getiren, onların kaliteli ve ahlaklı olması adına yapılan bir faaliyet olduğunu unutmamalıyız.”
Doğru söze ne hacet…