Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bayanlar denize girmeye hazır mısınız?
28 Haziran 2015 Pazar, 08:37
Önce Karacabey Belediyesi gündeme getirmişti.
İlçenin Kurşunlu Mahallesi sahiline sadece bayanların girebileceği kadınlar plajı yapılmasını.
Sonrasında plajın nereye yapılacağına ilişkin bir gelişme olmamıştı.
Şimdi ise Büyükşehir Belediyesi, Gemlik Kurşunlu Mahallesi’nde bir süre önce yapımına başlanan kadınlar plajı çalışmalarını tamamlamak üzere.
Kurşunlu Mahallesi’ndeki öğretmenevinin alt kısmında 150 metre uzunluğundaki deniz sahiline yapımı süren plaj, aynı zamanda doğal haliyle de korunaklı bir görünüme sahip.  
Kentin denize girilebilecek her bölgesinde sahil düzenlemesi başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Recep Altepe, gelen talep üzerine, sadece bayanların rahatlıkla denize girip yüzebilecekleri kadınlar plajı oluşturma kararı aldıklarını söyledi.
Bunun için de bir süredir yer arayışlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu konuda son kararı Gemlik Kurşunlu olarak belirlemiş görülüyor.
Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca yapımına devam edilen kadınlar plajını incelemek üzere önceki gün Kurşunlu’ya gelen Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaların ramazan ayı sonuna kadar tamamlanarak bayram sonrası açılması yönünde talimat vermiş.
Böylece, ilklerin şehri olmasıyla övündüğümüz kentimiz için yine bir ilk olacak olan kadınlar plajının kumsalına serilmek üzere Eşgel Eğerce’den kum taşınıyor.

Söylemiş olalım

Şehir merkezinde keyifle oturacağımız sınırlı sayıda mekan var.
Vatandaşların da bu mekanları tercih etmesinden olsa gerek son zamanlarda mevcut diğer mekanlar da kendilerine çekidüzen verdiklerini görüyoruz.
Ama öyle bir yer var ki, şehrin göbeğinde sanki cennet köşesi gibi.
İşte burası Uludağ Üniversitesi’ne ait Wamtes Kafe Restoran.
Turizmci Hasan Erdem kaderine terk edilen mekanın işletmeciliğini üstlenerek ortaya çıkardığı bu tesise bir kez gelen müdavimi oluyor.
Zengin mönüsüyle değişik lezzet arayanlar için ideal diyebiliriz.
Hele ki, iftar sonrası nargile keyfi bir başka güzel oluyor…
Anlatmak istediğim ailenizle ya da dostlarınızla günün stresinden uzaklaşıp iyi servis, kaliteli yemek istiyorsanız Vamtes Cafe Restoran da bence, tercihleriniz arasında olmalıdır.

Uyuşturucu yaşı 10’a inmiş

Birleşmiş Milletler (BM) raporuna göre dünyada her 20 kişiden biri uyuşturucu madde kullanıyormuş.
Ayrıca yaklaşık 27 milyon insanın uyuşturucu bağımlısı ve yarısının da uyuşturucu maddeyi kana enjekte ederek kullandığı kaydediliyor.
Her türlü önlemin alınmasına karşın ülkemizde uyuşturucu kullanma yaşı da 10’a kadar indiği belirtiliyor.
Çarpıcı bir gerçek de, rakamların bir önceki yıla göre artış göstermesi ve son bir yılda madde kullanımından dünya genelinde 200 bin kişinin hayatını kaybettiğidir.
Rakamlardan da görüldüğü üzere uyuşturucunun dünyanın başının belası.