Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bayramlar Bursa’nın göç şehri olduğunun ispatıdır
05 Temmuz 2016 Salı, 08:14
Dokuz günlük bayram tatili fırsatını değerlendirmek isteyenler adeta Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Terminali’ne akın ettiler.
Bayramı memleketlerinde geçirmek üzere bavulunu alan her yaşta insan terminale gelince otobüs firmaları da taleplere cevap verebilmek adına ek seferler düzenlemek zorunda kalmışlar.
Terminal yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde bayram tatili için Bursa’dan en fazla gidilen illerin Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgeleri olduğu belirtiliyor.
Konuyu daha iyi kavramamız adına şu açıdan bakabiliriz.
Valilik Dernekler Masası’na kayıtlı Bursa’da kaç hemşeri derneği var biliyor musunuz?
7 bin 800 adet.
Bunların neredeyse tamamı Anadolu’nun çeşitli il, ilçe hatta köy ve mahalle derneklerinden oluşuyor.
Bu şu demek oluyor, son yıllarda hızla gelişip büyüdüğünden övündüğümüz kentimizin orantısız şekilde artan nüfusunun en önemli nedeni, Suriyeli mültecileri de sayarsak iç ve dış göçtür.
Kentimizde de bayram öncesi yaşanan bu görüntülerin ardından şehir içindeki insan ve trafik yoğunluğunun da hissedilir şekilde azalması Bursa’nın aynı zamanda bir göç şehri olduğunun ispatı gibidir.

Elveda ‘Şehr-i Ramazan’


Bugün, Müslümanlar için geride bırakılan ramazan ayının mükafatı niteliğindedir.
29 gün boyunca Allah’ın farz kıldığı emirlerinden olan oruç ibadetini yerine getirmenin mutluluğunun en üst seviyede yaşandığı Ramazan Bayramı’nın başta ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.
Bu vesileyle de siz değerli okuyucularımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

Bravo Ali Ay Başkan’a


Genel kurulda oyumu Ali Ay ve yönetimi yönünde kullanmamıştım.
Ama kulübün bugün geldiği noktayı görünce Ay ve yönetiminin kulübün menfaatlerini ön planda tutarak atılan her adımı camiayla paylaşmalarını takdirle karşılıyorum.
Dün gazetemizde kulübün bonservis bedeli ödemeden transfer ettiği dokuz oyuncunun yıllık alacağı ücretleri yayınlandı.
Geçmişteki gibi hocanın ağzına değil kulübün bütçesine bakarak mütevazı ücretlere oyuncular alınıp israftan kaçınılması Başkan Ay’ın gerçek bir Bursasporlu olduğunu göstermektedir.