Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursaspor’da hak eden kazandı
18 Mayıs 2015 Pazartesi, 07:08
Bu kentte yaşayan herkesin bir şekilde tek ortak paydaş olduğu nokta Bursaspor’dur.
Bursaspor kamuoyu günlerdir Recep Bölükbaşı, Timur Noyan ve Cüneyt Özkan’ın aday olduğu kongreye odaklanmıştı.
Cumartesi günü yapılan kongrede genel kurul üyelerinin oylarıyla ortaya çıkan sonuç şuydu:
Bursaspor kulüp başkanının ya da yönetim kurulunun çok parası olması değil gerçek Bursasporlu olması istenmiştir.
Nitekim, Timur Noyan’ın Bölükbaşı’na oranla daha varlıklı olduğu bilinen bir gerçek.
Aynı şekilde Galatasaraylı olduğu yönündeki söylemler de Noyan’ın aleyhine dönüşmüştür.
Kongrede ortaya çıkan bir gerçek de şudur:
Mevcut yönetimin, kulübün devam eden taksitli ödemeleriyle birlikte toplam borcunun 150 milyon lira civarında olması Recep Bölükbaşı’na olan güveni sarsmamıştır.
Ayrıca yine genel kurul üyeleri, seçilecek yönetim kuruluna borçlanma yetkisi de vermiştir.
Kongre artık geride kaldı.
Şimdi Bursaspor Kulübü’nün 63’üncü başkanı seçilen Recep Bölükbaşı, üstlendiği sorumluluğu divanda ve kongrede yaptığı konuşmalarında ifade ettiği taahhütlerini yerine getirmek üzere bugünden itibaren çalışmalara başlamalıdır.
Kongrede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, büyük Bursaspor olmak için herkesin Bursasporlu olması gerektiği çağrısını yapması önemliydi.

BİRİ TARİHİMİZE DİĞERİ RUHUMUZA HİTAP EDECEK

Yarın Bursa adına iki önemli açılış var.
İlki Bursa’nın yeşil kimliğini daha da artırmak amacıyla 510 bin metrekarelik alana yayılan, içerisinde spor ve sosyal donatı alanlarıyla Bursalıların yeni buluşma noktalarından biri olacak olan Hüdavendigar Kent Parkı’nın açılışı.
Bursa’ya yeni bir çehre kazandıracak olan bu alan aynı zamanda şehrin en büyük parkı olma özelliğine sahip.
Diğer önemli açılış ise, Bursa’nın tarihi ve kültürel miras çalışmalarına bir yenisinin eklendiği beş asırlık geçmişe sahip eski Eskişehir Hanı’nın bir süredir devam eden restorasyon çalışmaları tamamlanarak yeni işleviyle hizmete alınması.
Han, 1517 yılında Davut Paşa tarafından yaptırılmış.
Eskişehir Hanı ise, çarşı bölgesine Eskişehir yönünden gelen İpek Yolu ticaret kervanlarının yolunun üzerinde olmasından ötürü bu ismin verildiği bilinmektedir.

ENGELLİLER ŞENLENDİ

Cumhurbaşkanı’nın ifade ettiği gibi…
Engelli vatandaşlar Allah’ın bizlere emanetidir.
Engelliler için genelde yapılan çok sayıda organizasyona şahit olmuştuk ama Engelliler Şenliği yapıldığını da ilk kez duyuyorum.
Gemlik Belediyesi’nin 2015 yılı kültürel etkinlikler kapsamında organize ettiği, “Engelliler Şenliği”ne çok sayıda engelli ve yakınları katılmış.
Gemlik Suni Çim Saha Tesisleri’nde düzenlenen Engelliler Şenliği’ne milletvekilleri Hüseyin Şahin, İsmet Su’nun yanı sıra, Belediye Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ve AK Parti İlçe Başkanı Zafer Işık da katılmış.
Çeşitli yarışmalarla renklenen şenlikte engelli öğrencilere hediyeler verilirken engelli ailelerinin de talep ve istekleri dinlenmiş.
Hiç şüphe yok ki, bir günlük de olsa bir arada mutlu olmaları sağlanan engellilerimizin gönüllerini almak ne kadar güzel.