Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
CHP Nilüfer’de son durum
02 Aralık 2015 Çarşamba, 07:58
CHP’nin 22 Kasım’da başlayıp 6 Aralık’ta tamamlanacak 17 ilçeyi kapsayan ilçe olağan kongreleri devam ediyor.
Seçimlerde hayal kırıklığı yaşayan CHP’nin bu ortamda önce delege ardından ilçe kongrelerine tüm olumsuzluklara rağmen delegenin motivasyonu dikkat çekicidir.
Ben bu durumu, ilçe kongrelerinde belirlenecek il delegelerinin 27 Aralık’ta yapılacak olan şu an için üç adaylı olma ihtimalli il başkanlığı seçimlerine yorumluyorum…
Gürsu’yla başlayıp Mudanya, Gemlik, Yıldırım, İnegöl, Büyükorhan ve dün yapılan Orhaneli ilçe kongresinin ardından şimdi de dikkatler üç adayın yarışacağı Nilüfer’e çevrilmiş durumda.
Ramazan Çınar ve Orhan Sevinç Cura’nın aday olduğu seçimlerde öne çıkan üçüncü isim Mehmet Turan Tansal.Geçtiğimiz günlerde ziyaretimize gelen Tansal, seçilmesi durumunda dört yıl sonrası yapılacak seçimlerdeki stratejilerini bugünden anlattı.
Listesinde yer vereceğini düşündüğüm sanayici işadamı Osman Fahri Ünal, hiç şüphe yok ki Tansal için iyi bir isim. Nilüfer’i birlikte hedefledikleri noktaya taşıyabilecekleri kanısındayım.
SHP’nin gençlik kollarından başlayıp CHP İl başkan yardımcılığına kadar siyasette görev verilen her aşamasında sorumluluk aldığını belirten Mehmet Turan Tansal, hedeflerinin dört yıl sonra yapılacak seçimlerde Nilüfer’de yüzde 50 oy almak olduğunu söylüyor.
Bunu da nasıl yapacaklarını anlatan Tansal, tişört, şapka, kalem, rozet gibi üzerinde yüzde elli yazılı bu eşyaları Nilüfer’de yaşayanlara dağıtıp günlük yaşamlarında kullanmalarını sağlayarak toplum arasında yüzde elli algısını oluşturmak olduğunu belirtiyor.
Ziraat Mühendisi olan Tansal’ın CHP Nilüfer ilçe örgütüne tecrübenin yanında gençlik iksiri katacak isimlerden oluşturduğu listenin kongrede iddialı olduğu konuşuluyor.

TBMM’den Şahin’e iki önemli görev

AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin’in TBMM’deki yeni görevi Savunma Komisyonu Başkanvekilliği oldu.
Bir önceki dönem TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi olan Şahin, 
Savunma Komisyonu Başkanvekilliği’nin yanı sıra Avrupa Birliği Uyum Süreci Komisyonu’nda da üye olarak görev aldı.
Hayırlı olsun… 

CHP Yenişehir’de Sert dönemi

CHP Yenişehir İlçe Teşkilatı’nın 11. Olağan Genel Kurulu dün yapıldı.
Mevcut Başkan Ahmet Köse ile Necdet Sert’in yarıştığı kongreyi Necdet Sert açık ara kazandı.
131 delegenin oy kullandığı seçimlerde Necdet Sert 104 oy alırken Ahmet Köse’ye ise 26 oy çıktı.