Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Cumhurbaşkanı için İnegöl nasıl iki farklı duruma geldi?
21 Ekim 2016 Cuma, 04:59
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere yarın Bursa’ya gelecek.
Cumhurbaşkanımızın ilk durağı İnegöl olacak.
Hayırsever tarafından yaptırılan eğitim kampusunun açılışını yapacak olan Erdoğan için İnegöl, iki farklı konumda bir ilçe haline geldi.
Nedenlerini, niçinlerini okuyunca eminim siz de hak vereceksiniz...
Kuruluşundan bu yana yapılan tüm seçimlerde AK Parti’ye Bursa ve Türkiye ortalamasının çok üzerinde oyun çıktığı bir yerdir İnegöl.
Hatta Cumhurbaşkanlığı referandum ve sonrasındaki seçimlerde Erdoğan’ın her dört kişiden 3’ünün oyunu aldığı ilçedir burası.
Refah Partisi’nde olduğu gibi AK Parti’nin de kuruluş aşamasında önemli kararların alındığı toplantılara ev sahipliği yapan ilçedir İnegöl.
Onun için değerlidir İnegöl.
Buraya kadar her şey normal.
Ne zaman ki, 17-25 Aralık operasyonları ve ardından Fethullah Gülen’in terörist ilan edilmesi sonrası yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi İnegöl’de bazı gerçekleri de gözler önüne sermiştir.
Üst satırlarda aktardığımız gibi Cumhurbaşkanı’nı her döneminde farkını ortaya koyacak farkındalık yaratacak şekilde destek veren İnegöl, şimdi ise FETÖ’nün kentimizde en fazla yoğunlaştığı ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır.
Örgütün karargahı denilebilecek şekilde kullandığı ilçede yapılan operasyonlarda 60 kişi tutuklanırken 350 kişi hakkında soruşturma başlatılmıştır.
Yine enteresandır, İnegöl’de FETÖ’ye ait veya bağlantılı olduğu gerekçesiyle devlete geçen dernek, okul ve taşınmazların değeri adeta dudak uçuklatıyor.
El konulan 9 gayrimenkulün toplam değeri 30 milyon liradır.
Yarın İnegöl’e gelecek olan Cumhurbaşkanı’nın, ortaya çıkan bu iki farklı tablo üzerinden vereceği mesaj bakalım nasıl olacak.

Cumhurbaşkanı’na pankart açarak il olmayı isteyecekler

Cumhurbaşkanı’nın İnegöl’e gelecek olması ilçe halkının yıllar yılı hayalini kurduğu il olma arzularının gerçek olup olmayacağı da böylece netlik kazanacaktır.
Şöyle ki, ilçedeki derneklerin üst çatısı konumundaki Sivil Toplum Platformu, bu konuda bir pankart hazırlıyor.
Üzerinde, “İnegöl’ün il olmak hakkıdır” yazılı pankart ile Cumhurbaşkanı’na talepte bulunulacak

Bu da FETÖ tahliyesi

Mudanya Belediyesi, yaz başında yaptığı ihaleyle aylığı 65 bin liraya 10 yıllığına yeni kiracılarına teslim ettiği eski Meriç Çay Bahçesi’nin bulunduğu taşınmazın sözleşmesini OHAL kapsamında alınan kararla iptal etti.
Hatırlanacağı gibi ihaleye katılan dört firma arasından en yüksek miktarı veren Güldoğan Limited Şirketi kazanmıştı.
 Buraya ciddi harcama yaparak burayı işletmeye başlayan şirketin FETÖ ile bağlantılı olduğu anlaşılınca ihalenin iptal edildiği belirtiliyor.