Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
En büyük kent parkı Kestel’de açılıyor
18 Haziran 2016 Cumartesi, 03:34
Büyükşehir Belediyesi’nin yeşil alan anlamında kente kazandırdığı en büyük botanik parkı olan Kestel Kent Parkı açılıyor.
30 bin metrekare alanı kapsayan kent parkı hiç şüphe yok ki Kestel’e önemli ölçüde vizyon kazandıracaktır.
İçerisinde halı saha, basketbol, voleybol, kafeteryalar, süs havuzları, biyolojik havuz, piknik alanları, anfitiyatro ile binlerce değişik bitki ve ağaç türünün dikildiği parkın açılışı için özel bir hazırlık programı yapılıyor.
Mülkiyeti Kestel Belediyesi’ne ait botanik park konum olarak ilçenin en hakim bölgesi olan Yeni Mahalle’de yer alıyor.
Sadece bölge halkına değil ilçenin tamamına hitap edecek olan parkın Büyükşehir Belediyesi’ne maliyeti 8 milyon lira.Böylece Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye yatırım anlamında kazandırdığı en önemli projelerden biri olarak öne çıkan Kestel Kent Parkı, çarşamba günü hizmete açılacak.
Parkın bir diğer özelliği de gece ışıklandırmaları.
Geceleyin ışıkları yakıldığında ilçenin her yerinden görülebilen Kestel Kent Parkı, şimdiden ilçe halkının ilgi odağı olmuş durumda.
Dün görüştüğümüz Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Büyükşehir Belediyesi’ne bu önemli hizmetinden dolayı teşekkür ederken de botanik parkın ilçede önemli bir eksikliğin böylece giderilmiş olacağını belirtiyor.
Kestel’de yaşayan biri olarak gerçekten de ilçeye değer katacak kent parkının kazandırılmasından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne bizde teşekkür ediyoruz.
 

Doğa dostu kent kimliğine kavuşuyor


“En Güzel Şehir Karacabey” sloganıyla bu yılı park, bahçe ve çevre düzenleme yılı ilan eden Karacabey Belediyesi, bu yöndeki çalışmalarıyla dikkati çekiyor.
İlçenin genelinde ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları başlatılırken de maliyetin minimum seviyeye çekilebilmesi için belediyenin kendi bünyesinde kurduğu fidan ve bitki çiftliğinde ilçe iklimine uygun fidanlar yetiştiriliyor.
Bu durum da belediye bütçesine ciddi finansal katkı sağlıyormuş.
 

Karar var ama uygulayan yok


Neredeyse her yazımızda Gemlik’in sahil bölgesi Kumla’daki sorunları bu köşeden aktarmaya çalışıyoruz.
Çünkü her gün onlarca şikayet iletiliyor bizlere buradan.
Yine dün gelen şikayette ise sahil yolunun halen trafiğe kapatılmaması.
Bu konuda vatandaş son derece haklı.
Zira yolun trafiğe kapatılması için UKOME tarafından karar alınmasına rağmen bu karar niçin hala uygulanmıyor?