Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hadi bakalım hayırlısı
23 Eylül 2015 Çarşamba, 08:14
Dünyada sadece altı tane bulunan ve yedincisinin Bursa’ya yapılacak olmasında hiç şüphe yok ki, AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin’in emeği çoktur.
İzmir ve İzmit’in de talip olduğu bu önemli yatırımın Yenişehir’e kuruluş aşaması sancılı olmuş olsa da Otomotiv Test Merkezi yeri için son karar bu yönde verilmiş olmasıdır.
Kamulaştırma çalışmaları süren tesisin bu yıl içinde temelinin atılması planlanıyor.
Milletvekili Hüseyin Şahin, geçenlerde gittiği Yenişehir’de önemli bir gelişmenin müjdesini vermiş.
Şahin, Otomotiv Test Merkezi’nden sonra yerli otomobilin de Bursa’da yapılması için üzerlerine ne düşüyorsa yapacağını söylemiş.
Kentimiz adına bu önemli bir gelişme desek de henüz ortada somut bir karar olmasa da, Otomotiv Test Merkezi’nin de yüksek sesle dillendirilerek herkesin arzulamasıyla Bursa’ya gelmesinin sağlandığı unutulmamalıdır.
Şahin’in yerli otomobil tesislerinin Bursa’ya kurulması için hiçbir engelin olmadığını söylemesi bence bu iş için atılan bir adım olarak düşünülebilir.
Zira, Bursa kendi milli otomobil firmasını üretecek altyapı ve teknik kapasiteye ulaşmıştır.
Bu konuda özel sektöre alternatifleri sunarak Bursa’ya davet edeceklerini belirten Şahin;
“Özel sektör kendi jeopolitik veya en yakın en iyi şartlara bakar. Yan sanayisiyle, Otomotiv Test Merkezi’yle, ulaşımla ki, hızlı tren ile havaalanı ve planlamaya alınan otoyollarımızın çalışmaları devam ediyor. Biz bu konuda davetkar oluruz. Bize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırız” demiş.
O halde bize de hadi hayırlısı demek düşüyor.

Sarıbal’dan Rize açıklaması

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Rize’de Atatürk heykelinin kaldırılarak yerine çay bardağı figürü konulmasına ilişkin tepkisini yazılı açıklama yaparak göstermiş.
Sarıbal, “Mesele sadece heykel değil. Yapmak istedikleri Atatürk’ün devrimlerinin izini silmek. Ancak atladıkları bir şey var. Atatürk heykelleriyle değil, düşünceleriyle yaşıyor ve yaşayacak” ifadelerini kullanmış.
Rize Belediyesi’nin her kesimden tepki gören bu isteği arı kovanına çomak sokmak olsa gerek.

Akademik değil politik olmuş

Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Canbolat, son günlerde yaşanan terör olaylarına akademik anlamda yorum yapmış.
Devletin PKK tarafından kandırıldığını iddia ederek şöyle demiş:
“HDP dememiz yeterli olmaz bence PKK demek daha doğru”
Dekan Hoca’nın bu açıklaması akademik değil de sanki biraz politik olmuş.
Aman Hocam, Bursaspor taraftarı HDP’ye PKK dediği için cezalandırılmıştır.