Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İnegöl kapılarını dünyaya açıyor
08 Kasım 2016 Salı, 00:54
İnegöl’de bugün başlayacak olan Modef Expo Fuarı heyecanı yaşanıyor.
Aslında İnegöllüler bu heyecanı aynı yıl içinde üç kez yaşıyor.
Zira biri dış piyasaya olmak üzere yılda üç fuar organizasyonuna ev sahipliği yapıyor İnegöl.
Adeta biri biterken diğeri başlıyor.
İlki 5-10 Nisan 2016 tarihleri arasında iç piyasaya hitap eden Mobilya ve Dekorasyon Fuarı (MODEF) düzenleniyor.
Ardından 24-27 Eylül tarihlerinde bu kez de İnegöl, tarım fuarına(İNTARF) ev sahipliği yapıyor.
İlçede yılın son fuarı ise dış piyasaya hitap ettiği için İnegöl’ün dünyaya açılan penceresi olarak gösterilen ve bugün başlayıp 14 Kasım’da sona erecek MODEF Expo Fuarı’dır.
Bence İnegöl markalar listesine fuar kenti oluşunu da eklemelidir.
Fuarlar ilk bakışta sadece ilgili sektörleri kapsadığı düşünülse de dolaylı yönden o bölgenin ekonomisinde ciddi hareketlilik yaşanmasını sağlamaktadır.
Nitekim günler öncesinden hazırlıkların yapıldığı İnegöl’e gelecek olan ziyaretçiler fuarın dışında burada konaklıyor, burada yiyip içiyor, burada alışveriş yapıyor.
Hele ki esnafın işlerinde durgunluğun yaşandığı şu günlerde İnegöl’e Güney Kore, ABD, Güney Afrika, Hindistan, Hollanda ve Fas olmak üzere dünyanın 35 ülkesinden 20 bin ziyaretçinin gelecek olması önemlidir.
Bugün başlayacak fuarla birlikte İnegöl’de bir ilk de yaşanacak ve 27 bin metrekare alanda 17 bin 500 metrekare stant alanıyla yeni fuar merkezinin açılışı gerçekleşmiş olacak.
İnşallah bu denli kapsamlı tanıtım çalışmalarıyla dünya mobilya sektörünün İnegöl’de buluşması sağlanırken de hedeflenen yeni pazarlara ve yeni ülkelere açılım sağlanır.

İkinci Hamiyet Özenli dönemi

AK Parti Genel Merkezi, Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Belediye Meclis Üyesi Hamiyet Özenli’yi atadı.
Özenli, 2015 Ocak ayında gerçekleşen kongre sonrası görevi Arzu Yekeler Uray’a bırakmıştı.
Gelinen süreçte, İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’ndan istifa eden Uray’ın yerine ise geçici olarak Emine Ergüneş görevlendirilmişti.
Genel Merkez’den geçtiğimiz hafta gelen atama yazısında AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevine eski başkan Hamiyet Özenli’nin getirildiği bildirildi.

Ruhumuza hitap edecek koro

Gemlik Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu ilk çalışmasına başlamış.
Türk Halk Müziği’ni sevdirmek amacıyla Edip Özer’in öncülüğünde Fikret Çolakoğlu, Ahmet Küçük, Şükrü Deviren ve Ahmet Gültekin’den oluşan çalışma grubunun girişimleriyle oluşan koro ilk çalışmasını şef Erol Akbaş yönetiminde gerçekleştirmiş.
Bu tür sosyal aktiviteler, insanların bu yöndeki başarılarının da ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Başkanlar sorun dinliyor

AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamıl ile Belediye Başkanı Süleyman Çelik haftanın belirli günlerinde ilçenin mahallelerini gezerek vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinliyorlar.
Aynı zamanda sorunların çözümü noktasında ilgili kişilerle temasa geçen başkanların bu ziyaretlerinden vatandaşlar da bir hayli memnun.