Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İnegöl’ü il yapın da bu eziyet bitsin
07 Ekim 2016 Cuma, 05:06
Olmayacak duaya ‘amin’ demeye ne kadar meraklıyız.
Gazetecilik mesleğine başladığım 25 yıl önce de İnegöl’ün il yapılacağı söylentileri bugün hala devam ediyor.
Hatta İnegöllüler de hatırlayacaktır, geçmişte ilçenin il olması o kadar çok konuşulur olmuştu ki, “Vilayet İnegöl” adında günlük gazete yayınlanıyordu.
Bugün gelinen noktaya baktığımızda en küçük bir gelişme yok ortada.
Hal böyleyken ilçe halkını vilayet beklentisine sokmaya çalışanların amacının politik olduğu ortadadır.
İşte en son yapılana bakar mısınız ne kadar gereksiz bir durum yaşanmış.
Şöyle ki;
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 27. muhtarlar buluşmasına davet edilen İnegöllü muhtarlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İnegöl’ün il yapılması için dilekçe vermişler.
Olacak şey değil.
Hükümetin gündeminde böyle bir konu olmamasına rağmen sırf laf olsun, ilçede gündeme gelmek adına Cumhurbaşkanı’na “Bizi il yapın” diye dilekçe verilir mi?
Sayın muhtarlar farkında mısınız, böyle davranarak kendinizi ve ilçenizi ne kadar küçük duruma düşürdüğünüzün?
Hele ki, TBMM’de ilimizi, ilçenizi temsil eden hemşeriniz Milletvekili Hüseyin Şahin’i adeta çiğnercesine fırsat bu fırsat diyerek Cumhurbaşkanı’na böyle bir talepte bulunulması hiç hoş olmamıştır.
İnegöl’ün il olması yönünde çığırtkanlık yapanların kimler olduğuna şöyle bir bakın, eminim ki siz de fark edeceksiniz bu kişilerin çıkar peşinde olduklarını.
Çünkü bu işler inşallahla, maşallahla, istemekle, dilekçe vermekle olmaz.
Hele ki il hiç olunmaz.
“Peki ya nasıl olunur?” derseniz ben de size, başınızı kaldırdığınızda görebilecek kadar yakınınızda bulabileceğiniz Hüseyin Şahin’e sorun derim.

Kılıçdaroğlu Mudanya’ya geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce iki kez geleceği açıklanmış ancak ülke gündemine dair gelişmeler nedeniyle ertelenmişti.
Dün görüştüğümüz Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz söyledi, Kılıçdaroğlu 11 Ekim Mudanya Mütarekesi’nin imzalanışının 94’üncü yıldönümü programına katılacakmış.
Türkyılmaz, ne olur ne olmaz endişesiyle “İnşallah bu kez de bir aksilik olmaz” demeyi ihmal etmiyor.

İznik’te bu şenlik kaçmaz

İznik’te yarın düzenlenecek II. İznik Günbatımı Şenliği’ni diğerlerinden farklı kılan yanı var.
Şöyle ki, yılda sadece iki kez gerçekleşen güneşin suya düşme anında oluşan günbatımının izlendiği doğa olayı yaşanmakta.
O anı görüntülemek için çok sayıda fotoğraf sanatçısının geleceği II. İznik Günbatımı Şenliği kapsamında fotoğraf sergisi, müzik dinletisi ve İznik’in tanıtım belgeselini izleyebilirsiniz.

MER-PA 20 Ekim’de açılıyor

2014 kışında yoğun kar yağışı nedeniyle çatısının çökmesi sonucu tamamen yıkılıp ana binası Büyükşehir Belediyesi, köylü pazarı ve katlı otoparkı ise İnegöl Belediyesi tarafından yaptırılan 8 bin 400 metrekare üzerine inşa edilen İnegöl Merkez Pazaryeri (MERPA) 20 Ekim’de açılıyor.