Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İznikliler’in iki gün arayla iki kez Reis’le görüşmesinin perde arkası
02 Ağustos 2016 Salı, 04:56
Ülkemizin her yerinde gündem darbe.
Ancak tek bir yerde gündem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.
İşte orası İznik.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki gün arayla İznikliler’le telefonda görüşmesinin perde arkası şöyle:
Tüm yurtta olduğu gibi İznik’te de ilçe halkıyla birlikte meydanda nöbet tutan Belediye Başkanı Osman Sargın’ın aklına bir fikir gelir.
Fikrini paylaştığı AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Hersekli’nin de destek vermesiyle Sargın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cep telefonuna şu SMS mesajını gönderir.
“Sayın Cumhurbaşkanım, cennet vatanımızı cehenneme çevirmek isteyen hainlere karşı dik duruşunuzla yurdumuzun felaketin eşiğinden dönmesini sağladınız. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Millet olarak sizlere minnettarız”
Başkan Sargın, bu SMS’i gönderdiğinde saat 24:40 civarlarıydı.
İki saat sonra başkanın telefonu çalar.
Ancak, ekranda numara gizli olduğu için kimin aradığı belli olmamakla birlikte telefonu açan başkan, “Selamünaleyküm” diyen kişinin sesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu anlar.
Saatin 03:00 olmasına rağmen ilçe halkıyla demokrasi nöbetini sürdürdüklerini Erdoğan’a aktaran Sargın, cep telefonunun megafonunu açıp konuşmaları alandakilere dinlettirir.
Haliyle bu durum ilçede bir anda gündem olmuş.
İki gün sonra da yine demokrasi nöbeti sırasında bu kez Başkan Sargın’ın yeğeni Sümeyye Tosun, arkadaşı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Bayraktar’ı cep telefonuyla arar.
İki arkadaş bir süre konuştuktan sonra Sümeyye Bayraktar, o anda yanında olan babası Erdoğan’a telefonu verir.
Sümeyye Tosun, Cumhurbaşkanı’na ilçe halkının selamlarını iletip şu anda ilçe halkıyla birlikte demokrasi nöbetinde olduklarını söyler.
Erdoğan da bir kez daha İznikliler’le görüşme imkanı oluşmasından dolayı teşekkür ederek, işlerin yoluna girmesiyle ilk fırsatta İznik’e gelmeye çalışacağını söyler.
İki gün arayla Cumhurbaşkanı’nın İznikliler’le görüşmesi demokrasi nöbetlerine katılımı ciddi oranda artırmış.
Başkan Sargın, bunun sebebini esprili bir ifadeyle şöyle anlatıyor.
“Sayın Cumhurbaşkanımızın canı sıkıldıkça İznik’i arıyor. Hal böyle olunca da vatandaşın acaba bu akşam da Reis ararsa o tarihi ana şahit olabilir miyiz düşüncesinde olması katılımın artmasının nedenidir”
Böylesine önemli bir dönemde Cumhurbaşkanı’na hem de iki kez ulaşılarak görüşülmesi bence İznik’in farkını ortaya koymuştur.

Genç Gönüllerin Fethi Projesi

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nün proje ortaklığında ilçe genelinde maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına yönelik Genç Gönüllerin Fethi Projesi hayata geçiriliyor.
Amaç, yaşları 8 ile 13 arasındaki dezavantajlı çocuklara yönelik spor, kültür ve sanat alanlarında eğitim verilmesi.
Böylesine içi dolu projeye katkı koyan herkesi kutluyorum.