Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Şahin, en başarılı vekiller listesinde
26 Ekim 2014 Pazar, 08:52
İstanbul merkezli ORC Araştırma Şirketi, AK Parti, CHP ve MHP’li vekillerin performansı üzerinden en başarılı milletvekillerini belirlemiş.
Buna göre, vekillerin seçim bölgelerinde yapılan anket çalışmasına Bursa’dan girebilen tek vekil Hüseyin Şahin olmuş.
Ankete dair detaylar şöyle;
Kabine üyeleri ve parti genel başkanlarının değerlendirmeye alınmadığı araştırmada, 13 bin 900 kişiye yaşadığı şehirlerin milletvekilleri içinde başarılı buldukları isimleri seçmeleri istenmiş.
Meclisteki koltuk sayılarıyla doğru orantılı olarak AK Parti’nin en başarılı 20 milletvekili, CHP’nin en başarılı 10 milletvekili, MHP’nin en başarılı 6 milletvekili belirlenmiş.
Sonuç;
TBMM’de 320 milletvekili bulunan AK Parti’de Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu yüzde 65,4 ile ilk sırada, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın 63,6 ile ikinci sırada, İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop yüzde 61 ile üçüncü sırada yer almış. 
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de yüzde 54,2’lik başarı oranıyla listenin 17’nci sırasında yer almış.
Sıralamada CHP ve MHP’den girmeyi başaran Bursa’dan milletvekili bulunmuyor. 
Şayet aynı şekilde bana sorulmuş olsa ben de tercihimi Hüseyin Şahin’den yana kullanırdım…
İkinci sıraya ise koyacağım isim bulamıyorum…

KIZILAY HEP YANIMIZDA

Kızılay’ın hayatımızdaki öneminin sadece afet durumlarında olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şubesi, ilçedeki okullarda eğitim öğretim gören muhtaç 400 öğrenciye eğitim bursu verme kararı almış.
Okul yönetimi, öğretmenler ve okul aile birlikleri tarafından tespit edilen eğitim seviyesi yüksek öğrencilere, eğitim öğretim dönemi boyunca her ay 160’şar liralık eğitim yardımı yapılacak.
İnegöl Şubesi Başkanı Gündoğdu Arıyürek, daha önceki yıllarda gıda yardımı yaptıklarını bu yıl ise yönetim kururu kararıyla başarılı öğrencilere burs yardımı yapmayı uygun gördüklerini belirtiyor.
Biz de diyoruz ki;
Bravo Kızılay, iyi ki varsın.

KİRALIK İMAM!

Gönderilen mail’i okuyunca ben de şaşırdım…
Özellikle dağ ilçelerimizin mahallelerindeki bazı camilere imam ataması yapılmadığı için cemaatin yetkililere serzenişlerini gazetelerde bu sıralar sıkça rastlar olduk.
Meğerse;
Benzer bir durum İnegöl’ün 450 haneli Çitli Mahallesi’nde yaşanıyormuş.
Dört aydır imam ataması yapılmadığı için vatandaşlar cemaatle namaz kılamadıklarından şikayetçilermiş.
Hele de cuma günleri, çareyi 100 lira ücret karşılığında imam tutup cuma namazlarını cemaatle ancak kılabiliyorlarmış.
Ülkemizin bütçe olarak en güçlü kurumlarından biri Diyanet İşleri Başkanlığı olduğuna göre, Çitli Camii’ne imam gönderilmiyor bu yüzden de cemaat oluşturulamıyorsa sorumlusu da müftülüktür.