Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sönmez Ailesi’nin demokrasiden yana duruşu
01 Ağustos 2016 Pazartesi, 07:20
Ülke olarak şu günlerde yaşadığımız sıkıntılar, sadece devleti değil iş dünyasını da kapsamış durumda.
“Söz konusu vatansa” diyerek tankın, tüfeğin önünde göğsünü siper edebiliyorsa bu mücadele 79 milyon insanın vatan sevgisindendir.
Adeta devletin yapısının yeniden oluşturulmaya çalışıldığı süreçte işadamlarının da bilgisine haliyle başvurulabiliyor.
Çünkü 15 Temmuz gecesi halkın iradesine ipotek koymak isteyen hainler ülke tarihimize kara bir leke çalmak istemiştir.
Bu lekenin silinmesi; sanayicisiyle, işçisiyle, iktidarıyla, muhalefetiyle daha doğrusu halkıyla olacaktır.
Meseleye kentimiz açısından baktığımızda Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Celal Sönmez’in de pek çok işadamı gibi emniyet müdürlüğüne çağrılarak bilgisine başvurulmuştur.
Malum, OHAL durumu bu sürecin uzamasına neden olmuştur.
At izinin it izine karıştığı süreçte, devletin yanında olduğunu sağlıktan eğitime daha doğrusu talep edildiği her alanda katkı sağlayarak göstermiş Sönmez Ailesi’nin, FETÖ ile bırakın bağdaştırmayı yan yana telaffuz bile edilmesi büyük haksızlıktır.
Celal Sönmez’in emniyet müdürlüğünde kaldığı süre zarfında bizleri arayarak destek veren yüzlerce kişinin paylaştığı duyguları, onun ülkesini ne kadar sevdiğinden şüphenin olmadığının kanıtıdır. 
Sönmez Ailesi’nin ne denli yurtsever olduğunu ispatlamaya çalışmak haddimize değil.
Lakin Celal Bey, göçmen bir ailenin çocuğu olarak geldiği ülkesini “seviyorum” demekle kalmayıp binlerce kişiye istihdam sağlamış bildiğimiz bilmediğimiz, duyduğumuz duymadığımız Bursa’ya katkıları ülke sınırlarını aşmıştır.
Nitekim her gece meydanlarda demokrasi nöbeti tutmak ne kadar kutsal sayılıyorsa bilgisine başvurulmak üzere çağrıldığında emniyete giderek devletine yardımcı olmak da o derecede kutsaldır.
Dün olduğu gibi bugün de, yarın da Türk adaletine güvenimiz sonsuzdur.
Şu anda en çok ihtiyaç duyduğumuz şey her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu dosta düşmana gösterebilmektir.