Ersel PEKER

Ersel PEKER

erselpeker@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Başkanlar Yenişehir'de toplandı
20 Mayıs 2017 Cumartesi, 04:59

AK Parti İl Başkanlığı'nın her ay bir ilçede belediye başkanlarıyla yaptığı buluşmanın bu ayki ev sahibi ilçesi Yenişehir oldu.
İl Başkanı Cemalettin Torun'un başkanlığında bir araya gelen belediye başkanları, konuk oldukları belediyenin hizmetleri konusunda bilgi sahibi oluyorlar.
Aynı şekilde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin de o ilçeye Büyükşehir Belediyesi'nce bugüne kadar yapılan ve yapılması planlanan yatırımları anlatarak değerlendirme yaptığı başkanlar buluşmasında konuşan İl Başkanı Torun, "Her ay yaptığımız bu toplantılar yatırımlarımızı değerlendirmek için önemli bir fırsat. Bursa geneline baktığımızda seçimlerde halkımıza verdiğimiz sözlerin yüzde 70-80 gerçekleştirmiş olduğumuzu görüyorum. Daha önümüzde iki yılımız var" şeklinde konuşarak belediyelerin hizmetlerinden memnuniyetini ifade etmiş.

Üniversite İnegöl'e yakınlaştı...

İnegöllülerin iki tane hayali vardı.
Biri ilçelerine üniversite kurulması diğeri ise il olmalarıydı.
Vilayet olma meselesi şu an için mümkün görünmüyor.
Nitekim 13 yıllık AK Parti Hükümeti hiçbir ilçeyi il yapmadığı gibi böyle bir çalışmanın da olmadığını biliyoruz.
Ama İnegöl il olmaktan uzaklaşmış olsa da üniversiteli bir ilçe olmaya o kadar yakınlaşmıştır.
Her fırsatta kendisine üniversite konusunun sorulduğu Belediye Başkanı Alinur Aktaş,
"İnegöl olarak üniversite istiyoruz. Çünkü bu potansiyele sahibiz" diyor.

FETÖ İnegöl'de spora da girmiş

Geçenlerde de yazmıştım.
FETÖ'ye yönelik şehrimizde soruşturma geçiren, gözaltına alınan, meslekten ihraç edilen ve de tutuklanan en fazla İnegöl'de olmuş. İşadamından bürokratına polisinden askerine kadar devletin tüm birimlerine sızan örgüt adeta İnegöl'e çökmüş.
Ticari faaliyet rakamlarının milyon dolarlar üzerinden yapıldığı ilçemizde spora dahi örgüt girmiş.
İnegölspor Futbol Takımı'nın iki ayrı dönemde teknik direktörlüğünü yapan Şaban Yıldırım da Sakarya'da yakalanarak tutuklandı.

İznik festivalle renklenecek

Fırçanın suyla, suyun boyayla, boyanın ateşle, sevginin emekle buluştuğu dünyadaki sarayları süsleyen İznik çinisini gündemine getirmek amacıyla düzenlenen İznik Kültür, Sanat ve Çini Festivali'nin üçüncüsü yarın başlıyor.
Festivalin beklentiye cevap verebilmesi için günler öncesinden hazırlıklara başlandığını belirten Belediye Başkanı Osman Sargın,
"Gelin İznik çinisinin serüvenini hep birlikte yaşayalım" diyerek herkesi festivale davet ediyor.