Hava Durumu

15 yıl gecikmeli buluşma

Yazının Giriş Tarihi: 29.12.2017 08:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.12.2017 08:52

Bu kente yapılan her yatırımı alkışlayanlardanım.
Hele bir de sağlık yatırımı olursa o zaman gerçekten çifte alkışı hak ediyor.
Bu bağlamda dün sabahın ilk saatlerinde ülkemizin önemli grup hastanelerinden biri olan Medicana'nın Bursa Hastanesi'nin tanıtım toplantısına katıldık.
Onlar çifte alkışı hak ediyor...
Küçük bir poliklinikten zincir hastane grubuna ulaşan Medicana'nın amiral gemisi Bursa olacağa benziyor.
Grubun en büyük ve en yeni açılan hastanesi olan Bursa Medicana'ymış.
Toplamda 22 katlı 42 bin metrekare alan üzerine kurulu hastanede 100'ü yoğun bakım, 200'ü tek kişilik ve oda konforunda olmak üzere 300 yatak kapasitesi var.
Hastanede aynı anda 8 ameliyat yapılabiliyor.
Yine hekim kadrosunun 25'i akademisyen kökenli olmak üzere 56 doktor hastalara hizmet verecek.
Yatırım maliyetiyse 100 milyon dolar...
Grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Hüseyin Bozkurt üstlenirken, İcra Kurulu Başkanı Bursalıların yakında tanıdığı Dahiliye Uzmanı Engin Bozkurt, Genel Müdürlüğü'nü de yine dostumuz Dr. Necip Kozalı yapıyor.

Bursa sağlık turizminde atağa geçebilir

Medicana Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt konuşurken birkaç konuya değindi.
Onlardan ilki;
Bursa'nın, Ortadoğu coğrafyasında Ankara, İzmir'den daha fazla tanınması.
Bu oldukça önemli.
Yine öte yandan yakın bir tarihte Bursa'nın sağlık turizminde çok ciddi atılım yapacağını düşünüyor.
Konjonktürel şartların uygun olması durumunda grubun toplam cirosunda, yurtdışından gelen hastaların payının yüzde 20'ye ulaşacağını tahmin ediyor.

SGK anlaşması var...

Yönetim Kurulu Başkanı Bozkurt, Bursa'ya 15 yıl önce gelmeyi düşündüklerini ancak bugüne nasip oldu diyerek konuşmasına başladı..
Ardından ilave etti.
SGK anlaşmamızı yaptık, herkese hizmet vereceğiz diye.
Sonrasında ise yeni yılın ilk haftasında hizmete başlayacaklarını söyledi.

Bozkurt'un başarı hikayesi

Hüseyin Bozkurt aslında Diş Hekimi 30 yaşında genç bir hekim iken onun içindeki yatırımcı ruhu ortaya çıkıyor. İstanbul'da küçük bir hastane ile başlayan Medicana'yı bugünlere getiriyor.
Dile kolay 25 yılda zincir hastaneler grubuna ulaşmış.
Bize de Allah ne eksik etsin, ne de muhtaç etsin, hayırlı olsun demek düşüyor...

Orhangazi AK Parti'de yürütme tamam

Kongrelerini tamamlayan AK Parti ilçe teşkilatları gerçekleştirdikleri yönetim kurulu toplantıları sonrası birer birer yürütmelerini açıklıyor.
En son yürütmesini açıklayan başkanlık ise Orhangazi İlçe Başkanı Mustafa Kaya oldu.
Kaya'nın yürütmesi şu isimlerden oluştu:
Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Fahrettin Uludağ, Selami Ekeman Teşkilat Başkanı, Gülten Erdağı Güngör Seçim İşleri Başkanı, İlyas Aygün Tanıtım ve Medya Başkanı, Remzi Bayram Sosyal Politikalar Başkanı, Ali Osman Yeşilyurt Yerel Yönetimler Başkanı, Cafer Tanrıkulu Ekonomik İşler Başkanı, İbrahim Altuntaş Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Ertekin Odabaşı Mali ve İdari İşler Başkanı, Cem Şöhret İlçe Sekreteri.

Aktaş'ın en beğendiğim yönü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın göreve başlamasının üzerinden yaklaşık iki aylık bir süre geçti.
Bu sürede yaptıkları var, ve söz verdikleri var.
Gayet başarılı...
Bir de gerçekten özellikle takdir ettiğim bir başka yönü daha var.
Danışman atamaması...
Bu bağlamda benim danışmanım Bursalılar, sivil toplum kuruluşları demesini çok önemsiyorum.
Bu sayede hem herkesin kanaatini öğrenmiş oluyor, hem de belediyeye önemli bir tasarruf imkanı sağlamış oluyor.
Umarım ülke genelinde diğer büyükşehir belediye başkanları Aktaş'ın bu özelliğini kendilerine örnek alır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.