Kemal TİPİOĞLU

Kemal TİPİOĞLU

kemaltipioglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ayşecik’in son filmi!
02 Ocak 2016 Cumartesi, 08:20
Bugün sizlerle içinden Ayşecik geçen, gerçekten yaşanmış ağdalı bir aşk öyküsü anlatacağım.
Hikâyemizde Türk sinemasının en büyük çocuk yıldızı Ayşecik, yani Zeynep Değirmencioğlu ve Almancı kardeşimiz Mecnun başrollerde.
 
Mecnun acı vatan Almanya’da yaşayan 16-17 yaşlarında, psikolojik sorunları da olan bir delikanlı. Mecnun, tedavileri nedeniyle ebeveynleri tarafından hep şımartılmak zorunda kalınmış. Bu yaşına kadar karşılanması güç istekleri, ailesi tarafından güç bela karşılanmış ama bu son isteği yenilir yutulur ve de karşılanabilir nitelikte asla değil. 
‘Neden’ derseniz Mecnun, ‘Ben Ayşecik’e âşık oldum. En kısa sürede onunla evlenmezsem intihar ederim.’ Diye kıyametler koparıyormuş. Başka yolu yok Mecnun için hayatın tek anlamı onunla evlenmek.Aile çaresiz. Mecnun’a ‘bak oğlum Ayşecik şimdi senin teyzen yaşında, evli, çocuklu, bayağı kilolu, hem de çok mutlu. Bu olacak şey değil’ deseler de Mecnun ‘beni kandırıyorsunuz' diyerek diretir de diretir.
 Derken aile son çare olarak Mecnun’la Zeynep Değirmencioğlu’nu buluşturarak çocuklarını ikna etmeye karar verir.
Derken uzun uğraşlardan sonra aile Zeynep Hanım’a ulaşılır ve görüşmeye ikna edilir.
Ve o gün gelir ve mecnun ebeveynleri ile birlikte, Zeynep Hanım’ın İstanbul’daki evinin kapısını çalarlar. 
 Mecnun’un büyük aşkı karşısındadır artık. Ama tahmin ettiğiniz gibi Mecnun tam bir şok içindedir. Acı gerçeğiyle yüzleşen Mecnun’un içinde ‘nayııırrr , nolamaaaazzz!” fırtınaları kopar o anda. Acımasız yıllar âşık olunacak Ayşecik’ten eser bırakmamıştır geriye. Mecnun inanmıştır artık aradığı aşkın beyaz perdelerde son bulduğuna.  Finalde ise aile Zeynep Hanım’a çok büyük teşekkürler ederek Almanya’ya döner. Mecnun da kendi gerçeklerine tabii ki…

Haftanın ufak tefek taşları

“E-posta adresi olmayan ve hatta okuma yazma bilmeyen bir esnafa nasıl e-tebligat sistemi kullandırılacak?”
Orhan Çelik
***
Deyim yerindeyse; Uzun zamandır yaşamadığı zulmü, 2015 yılında gördü siyaset kurumu.
Okan Tuna
***
“Bursa’da yaşayanlar olarak nedense şifalı kaplıca sularından yeterince faydalanamıyoruz.”
Ersel Peker
***
“Popüler sosyal medya aracı Twitter üzerinden, Vali Münir Karaloğlu’na çağrılar yapılsa da, en büyük ilçelerde tatil yoktu.”
Serkan İnceoğlu
***
Lütfen geçmişi unutalım, 2015 ‘teki olumsuzlukları bir kenara bırakalım. Onları değiştiremeyiz. 2016 yılına yeni bir “ben” ile girelim.
Murat Kuter
***
“Yeni yılda ne transfer ne yeni yönetim ne de skor ön planda. Varsa yoksa, "İbra" ya hayır.”
Mustafa Tunçakın
***
Mazbatayı alan aday kulüp koridorlarında elinde senetlerle dolaşan futbolcularla karşılaşırsa şaşırıp kalmasın…
Süha Gürsoy

ZAMAN TÜNELİ

2 OCAK 1936


Soyadı Kanunu yürürlüğe girdi. Yorum:  Bu kanun için bence geç bile kalınmış derken işte size adı ile soyadını anlamlandıran vatandaşlarımızdan birkaç örnek:  Satılmış Safra, Vahit Dönek,  Gurban Yalama, Aşkın Azgın,  Kemal Götürür, Gülfidan Gösterir,  Gülsen Motor, Olgun Portakal. Satılmış Daldı

⇒⇒⇒⇒