Kemal TİPİOĞLU

Kemal TİPİOĞLU

kemaltipioglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bugün günlerden ETTU Cup!
03 Nisan 2016 Pazar, 07:44
ETTU Cup’ı masa tenisine gönül verenler iyi bilir. 
Futbol için UEFA neyse kadın masa tenisi için de ETTU Cup odur.
Umarım duymuşsunuzdur yapılması ayrı bir, izlenmesi daha bir başka keyif veren masa tenisinde Bursa Büyükşehir Belediye takımı bu dalda Avrupa’yı ipe dizerek yarı finallere geldi. Şimdi ise, yani bugün raketlerimiz rövanş maçında Fethiye Spor Kompleksi’nde Fransa’nın Alcl Tt Grand- Quevilly takımıyla final hedefi için karşılaşacak.  
Gelin bugün saat 14.00’te başlayacak olan bu tadına doyulmaz masa tenisi şöleninde orada olalım.
Hele yanımıza çocuklarımızı da alıp onlara bu şehirde futboldan başka spor dallarının da heyecan yarattığını gösterirsek çok şeyi başarmış olacağız…

 İncir Çekirdeği’ni dolduranlar!

Gazetemizin deneyimli editörlerinden Cihan Kayalı yaptığı röportajla Uludağ Üniversitesi’nde adeta bir cevheri gün ışığına çıkarmış. 
Üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerinden oluşan bir grup  dolu dolu bir dergi çıkarıyor. 
Adı, İncir Çekirdeği... 
Aylık olarak çıkan ve 24. sayıya ulaşan derginin ünü Bursa sınırlarını aşıyor ve Türk edebiyatına mal olan boyutlara geliyor. Edebiyatın birleştirici gücünü başarıyla harmanlayan bu çabadan haberdar olmak isteyenlerin  http://incircekirdegidergisi.weebly.com/  bir kenara not etmelerini öneriyorum. 

PAZARDAN PAZARA

Kamyoncu esnafım gündemin pür mealine ve Nazım Hikmet’in “Güzel günler göreceğiz çocuklar. Motorları maviliklere süreceğiz.” sözleriyle başlayan şiirine nasıl da güzel bir gönderme yapmış değil mi?  Büyüksün kaptan!Bursa’da haftanın konuşan rakamları

60:  Demirci Köyü’nde hırsızların iki gün arayla girdikleri ağıldan çaldıkları koyun sayısı.

30 milyon dolar: Özdilek Holding’in Nilüfer’de inşa edeceği projenin maliyeti. 

50 TL: Bursa’nın dağ köylerinde bahar mevsimiyle birlikte toplanan Kuzugöbeği mantarının kilo fiyatı. 32: Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin araç filosuna eklenen araç sayısı. 

72.7:  Ceza sahası içinden çekilen şutlarda Süper Lig’in en iyi kurtarış becerisine sahip kaleci unvanını alan Harun’un başarı puanı. 

7,5 dönüm: Büyükşehir Belediyesi tarafından nüfusunun 4’te 3’ü üniversite öğrencisi olan Görükle’de inşa edilecek gençlik merkezinin kapladığı alan. 

3.Gün: Beyazıt Mahallesi’nde “Ölüyorum, yardım edin” diye bağırınca fark edilen yaşlı adamın evde tek başına kaldığı gün sayısı.  

----------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------