Kemal TİPİOĞLU

Kemal TİPİOĞLU

kemaltipioglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa’da geçen haftaya damgasını vuranlar
05 Haziran 2016 Pazar, 08:41
Çöp bidonunda tek başına!
O, 6 yaşında bir kız çocuğuydu.  Ve o yavrucak Yenişehir’de yoksulluğun dipte seyrettiği bir ailenin üyesiydi.  Nafakasını sokaklarda karton toplayarak arayan annesi onu yanından uzaklaşmasın diye çöp konteynerine koydu.  Ve tam da ramazan arifesinde ortaya, herkesin içini sızlatan böylesi bir dram fotoğrafı çıktı. Tavuklarla konuşan adam!
Bursalı emekli Seyfullah Aydın mütevazı çiftliğinde üç-beş tavukla başladığı organik yumurta işinde örnek olacak bir başarıya imza attı.  Konunun en ilginç yanı ise emekli girişimcimiz 2 bin tavukla inanılmaz bir iletişim kurnası.  Hatta çevresindekiler ona “tavuklarla konuşan adam” diyor.

Denizleri ‘ patlıcan tozu’  kurtaracak!
Işıklar Askeri Hava Liseli 3 öğrencinin buluşu denizlerdeki canlı yaşamın kâbusu olan petrol atıklarının temizlenmesinde umut olacağa benziyor. Patlıcan tozunun bir araya getirilmesi ile oluşturulan sünger kendi ağırlığından 18 kat daha fazla petrol atığını emebiliyor. Tebrikler arkadaşlar.

Gözlerim vagonları dolaştı üzgün üzgün…
Bursa Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Ali Uluşahin’in açıklamaları haftaya damgasını vuran bir diğer konu oldu. Uluşahin, “Hurda vagonların boyanarak kullanılır hale getirildiği Bursaray’ın metro kabinlerinde bulunan ilkyardım, yangın söndürücü dolabı ve camların açıp kapama kollarının söküldüğünü” söyledi.   

Cenaze marşıyla kapanan mağaza!
İşte size bir daha çok zor rastlayacağınız­­ bir kapanış organizasyonu… Bursa’da GSM operatörüyle anlaşmazlık yüzünden işyerini törenle kapatan Mehmet Çetinkaya,  düzenlenen törende, cenaze marşı çaldı, davul zurna eşliğinde vatandaşlara temsili kına dağıttı. Kederli esnafımıza ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimle hepinize mutlu pazarlar diliyorum efendim…

Haftanın ufak tefek taşları

“Eğer ki; Başkan Dündar, bölge olarak küçük ama “tarihi Bursa” için büyük projeyi hayata geçirebilirse, gerçekten kent kimliği için büyük iş yapmış olacak.”
Okan Tuna

Nitekim otopark yeri oluşturulmasında ve de yapılması işinde Osmangazi Belediyesi bir hayli tecrübeli değil mi?
Ersel Peker

“Gazetecilere, proje de yaşatıldı. Bursa’yı, sadece Hisar’da görmek ve yaşamak istendiğinde, saatlik bir süre geçiyor ve ayaklarımız da sızlıyordu.”
Serkan İnceoğlu

“Başkan Recep Altepe’ye sordum; bölgenin arıtma sorunu nasıl çözülecek?
Başkan da “Arıtmayı biz yapacağız bedelini onlardan alacağız” dedi.”
Orhan Çelik

“Yaz sezonuyla birlikte köşemize sayfiye kesimlerinden ve park-bahçelerdeki çeşmelerle ilgili şikâyetler de akmaya başladı…”
Erdal Abi

Muhammed Ali’nin sıra dışı sözleri

“İki siyahî adamın dövüşünü birçok beyaz adamın izlemesine boks denir.”

“Alt tarafı bu da bir iş. Otlar büyür, kuşlar uçar, dalgalar kumları yalar. Ben de insanları döverim.”“Vietnamlılar bana kötülük yapmadılar ki onlarla savaşayım.”

“Keşke insanlar herkesi, beni sevdikleri gibi sevselerdi. Dünya çok daha güzel bir yer olurdu.”

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


UEDAŞ, BORCU NEDENİYLE TİMSAH ARENA’NIN ELEKTİRİĞİNİ KESİNCE…