Kemal TİPİOĞLU

Kemal TİPİOĞLU

kemaltipioglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Face korsanı ile neler yazıştım?
07 Mayıs 2016 Cumartesi, 08:27
Bu kez yazmalıyım!
Facebook’taki profil fotoğrafımda çok mu saf, ya da çok zengin bir görüntü verdiğimden midir nedir bu konu son zamanlarda çok sıklaştı.
 Face marifetiyle dolandırıcılık yapanlar peşimi bırakmıyor. 
Eminim bu birçoğunuzun da başına gelmiştir. Hatta içimizde bu tezgâha düşüp ‘saflığım ortaya çıkmasın’ diye bunu sır gibi saklayanların olduğuna da inanmaktayım.
Bu bağlamda dün bir Facebook arkadaşımın şifresini kırıp benimle muhabbete tutuşan korsanlar listesine bir kişi daha eklendi.  
Tabii konu hakkında pişmişliğim var ya bu taarruzu da büyük bir ustalıkla bir kez daha savuşturdum.  Facebook’u yeni kullanmaya başlayanlar ya da boş bulunup bu tuzağa düşme durumunda olanlar aman dikkat! 
 Bu sahteciler ilk önce Face’teki arkadaş listenizden birinin yerine geçiyor.  Daha sonra da sizinle irtibat kurup  cep no,vs gibi  özel bilgilerinizi elde etmeye çalışıyor. 
Bu izahattan sonra şimdi de geleyim benim bu sözde Facebook arkadaşımla aramızda geçen diyaloga: 
İmdat: Merhaba
Ben:  Merhaba İmdat kardeşim…
İmdat Ö: İyisindir inşallah?
Ben: Şükürler olsun, yuvarlanıp gidiyoz işte. Sen?
İmdat: Sağol iyiyim Kemalciğim. Ben TTNET’den hediye çekiliş bileti dağıtıyorum. Seni de düşünüyorum. Senin telefonun faturalı mı?
Ben: Faturalı.
İmdat Ö: Cep numaranı yazar mısın? 
Ben: Elbette yazarım. 0532  la havle vela 50’nin körü!!!
İmdat: !!!

Haftanın ufak tefek taşları

“Beştepe’den, üzeri kapalı olarak “oraya nasıl geldiğini unutma” tarzındaki mesajı da eklenince, yaşananlar kaçınılmaz oldu.”
Okan Tuna

***
“Kendinizi tanımakta zorluk çekiyorsanız işte tam size göre bir etkinlik. Cumartesi günü İznik’te düzenlenecek olan “Kendini Bilme Konferansı” kendi potansiyelinin farkına varmak isteyenleri buluşturacak”.
Ersel Peker

***
“Türkiye’nin zor döneminde, krizin göze alındığı gelişmeler yaşanırken, ‘Hangi konuma gelirsen gel, senin de bir gün başına gelir’ diyenler de bulunuyor.”
Serkan İnceoğlu

***
“Ülkemizin bu alandaki karnesi çok kötü durumda. Türkiye her 100 bin çalışan başına düşen ölümlü iş kazalarında Avrupa‘da birinci…”
Murat Kuter

***
“Ülkemizde bir MHP belirsizliği varken bir de şimdi AK Parti krizinin ortaya çıkması gerçekten ülkemiz adına büyük bir talihsizliktir bence.”
Orhan Çelik

***
“Timsah Arena’nın zemini için alınan ‘aydınlatma sistemi’ henüz çalışmıyor…
Nedeni elektrik faturasının kabarık gelmesi…”
Süha Gürsoy

KİM BU ÇOCUK?

Sinemasever-ler onu ilk olarak Hababam Sınıfı’nın beden hocası Badi Ekrem olarak tanıdı. Usta oyuncu daha sonra ise Namuslu, Züğürt Ağa, Muhsin Bey ve Eşkıya gibi önemli filmlerle milyonların beğenisini kazandı.  O bir Şener Şen çocukluğudur…

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ALIŞVERİŞ DÜNYASI  EN ÇOK DA ANNELER GÜNÜ’NÜ SEVER…