Kemal TİPİOĞLU

Kemal TİPİOĞLU

kemaltipioglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Geçmiş bayramın en güzel haberleri...
09 Temmuz 2016 Cumartesi, 06:46
Bu haberleri bulmak için epey uğraştım ama sonunda başardım. 
Bakın geçtiğimiz bayramda mahallem, kentim, yurdum ve dünyada içime serin sular serpen haberler hangileri oldu.
Mahallemde:
Bayramın 2. günü markete gidip de domates etiketine yazılı olan rakamları görür görmez, tuzsuz menemen tatsızlaştım. Kar kıyamet kış aylarında bile 2 TL’ye doya doya yediğimiz domatesin kilosu, en bol olduğu mevsimde 4 TL’ye fırlamıştı.  Haliyle reyon görevlisine yüksek perdeden kükremeden edemedim tabii ki;
“Ne bu kardeşim,  4 liraya domates olur mu? Bari yanında çengelli iğne de verin de yarınki nikahta geline domates takayım.
Görevli tepkilerden bıkmış bir vaziyette konuya anında  açıklık getirdi;
“Abi haklısın da bu durum bildiğin gibi değil. Ürünün seradan tarlaya geçişi sırasında her defasında fiyatlarda sıçrama oluyor. Azıcık sabredin çok yakında fiyatlar normale dönecektir.
Bursa’da: 
İznik’te bir vatandaş arabasıyla  meyve tarlalarından geçerken hamile olan eşi için erik ve kayısı alıyor ve bunun bedelini ağaca asarak yoluna devam ediyor.  Vallahi bu haberi duyunca, sizleri bilmem ama ben şahsen kendimi yarım tepsi bayram baklavası yemiş gibi hissettim. 
Türkiye’de:
Bayram boyunca geçişlerin bedava olduğu Osman Gazi Köprüsü’ne akın eden vatandaşların araçlarını sağ şeride çekerek selfie çekmeleri ceza yemelerine neden oldu. İnanın bu benim son zamanlarda duyduğum en isabetli ceza kalemiydi. Bravo trafik ekiplerimiz, Allah  ceza koçanınıza zeval vermesin. 
Dünyada:
Fox News’ın muhafazakâr sunucusu Bill O’Reilly, programında ABD Başkanı Barack Obama’nın 90’lı yıllarda takke ve entari giydiği bir düğünde çekilen  fotoğraflarını yayınladı.Ramazan Bayramını idrak eden Müslüman alemini  bundan daha çok hangi fotoğraf hoşnut edebilirdi ki? 

Haftanın ufak tefek taşları


“MHP’nin Bursa’daki bayramlaşmasında, ilk kez fiili bir ayrılık/bölünme yaşanacak ki, ilginç bir durum olarak tarihe geçecek.” (Okan Tuna)
***
“MHP’nin Bursa’daki bayramlaşması, iç muhalefet açısından öne sürülen düşünce ve fiyasko beklentilerini boşa çıkardı.”
(Serkan İnceoğlu)
***
“Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin yanı sıra son olarak da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hizmete girmesi İnegöl’ün sağlıkta hükümet nimetlerinden yararlandığını göstermektedir.” (Ersel Peker)
***
“Turizmde bir ülkeye bağımlılık ne kadar riskliyse, yalnız deniz, kum, güneşe bağlılık da bir o kadar risk.” (Orhan Çelik)
***
 “Nilüfer’de yine bir Vandalizm hareketi görüldü. Bir heykel, çirkin saldırının hedefi oldu.” (Murat Kuter)
***
“Türkiye’nin Rusya’yla ekonomik anlamda treni rayına sokması, çok önemli.” (Erdal Çatalkaya)

BULMACA KUTUSU


Sizce bu fotoğrafta ne demek istenmiştir?


A) Piknikte çekmeyen telefona ceza verilmiştir.
B) Telefon çimlerle şarj olmaktadır.
C) Sallanan masanın ayağına arkadaşın telefonu konarak sabitleme yapılmıştır. 
D) Hiçbiri  
(Doğru cevap: C)

***


(MESSİ'NİN  BAŞI VERGİ KAÇIRMA DAVASIYLA BELAYA GİRER...)