Kemal TİPİOĞLU

Kemal TİPİOĞLU

kemaltipioglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Nilüfer’de güzel bir bahar, barış günüydü…
10 Nisan 2016 Pazar, 07:40
Dün Nilüfer Belediyesi’nin 2015 yılında neler yaptığını anlatan basın toplantısındaydık. 
Başkan Musfafa Bozbey bizlere, ilk önce konu ile ilgili olarak hazırlanan tanıtım filmini izletti. 
Filmin yapımcıları Başkan Bozbey’in çok iyi bir sosyal medya kullanıcısı olduğunu bildiğinden midir nedir,  kurgu Twitter mesajları üzerinden gerçekleştirilmiş.
Güzel de olmuş. 
Film bittikten sonra sıra Bozbey’in konuşmasına geldi. 
Doğrusunu isterseniz Başkan konuşmaya başlamadan önce ben kendimi o alışıldık yatırımlar listesinin ele alınıp ve dakikaların bu şekilde geçeceğini bekliyordum ki, ortaya düşündüğümden farklı bir konu çıktı. 
Hatta bir ara Bozbey’i dinlerken kendimi, falanca partinin salı günleri yaptığı grup toplantısında parti liderini dinleyen bir  vekil gibi hissettim.Ülkemizde yaşanan en kötüsü de kanıksanmaya başlanan şehit haberlerinin gerdiği gündeme değinen Bozbey’in bence en çarpıcı söylemi ise,   “barış olmadan mutluluğun olmayacağı ve hizmetlerin bir şeye yaramayacağı” oldu. 
Daha sonra gazeteci arkadaşlarımın sorularını yanıtlayarak konuşmasını bitiren Bozbey’in barış, kardeşlik ve demokrasi konulu umutlarının çok kısa zamanda yeşermesi dileğimle ben yine başa döneyim. 
Hani Mustafa Bozbey’in aktif bir sosyal medya kullanıcısı olduğuyla başlamıştım ya gelin konuyu yine bu dijital iletişim meselesi ile bitireyim.
Bakın sizler için az önce minik bir araştırma yaptım.  İlçe belediyeleri ve başkanlarının Twitter’daki takipçi sayılarını merak edenlere gelsin. 
Ve işte o liste;
İlçe belediyeleri: 
Nilüfer :  41.400, Yıldırım: 5.556, Osmangazi: 11.500
Başkanlar:
Mustafa Bozbey: 42.200, İsmail Hakkı Edebali:  28.200, Mustafa Dündar: 15.600
Hadi iyi pazarlar…

Haftanın ufak tefek taşları


“Yeniden…Yazıyoruz. Acemler Kavşağı, cendere...” Serkan İnceoğlu
***
“Cerattepe direnişini bilmeyen kalmamıştır sanırım. Artvin, Artvin olalı hiç bu kadar konuşulmamıştı. Bu kadar gündeme gelmemişti.” Orhan Çelik 
***
“Zaten az okuyan bir milletiz. Yılda bir yapılan Bursa Kitap Fuarı’nı bile vurdu şu lanet olası terör.” Okan Tuna
***
“Dünyanın neresinde olursanız olun soluduğumuz oksijenin yüzde 70’ini denizler, yüzde 30’unu ormanlar sağlıyor. Bu demek oluyor ki, hepimizin denizlere borcu var…”Ersel Peker
***
“Tüm bu güzel şarkıların yanında baharda adeta moda olan alerjik hastalıklar da var.” Erdal Abi
***
“Nisan ayını ne kadar severseniz sevin, ayın hemen başında farkındalık yaratmak adına belirlenen “Kanser Haftası” canınızı sıkmaya yetiyor, değil mi?” Burcu Reşit

KİM BU ÇOCUK?


Eğer O’nu küçüklüğünü görür görmez tanımadıysanız alın size ipucu; Çok özel müzik tarzı, giyimi, dövmeleri ve ilginç kişiliği ile bu çocuk şimdi çok ünlü.Hala bulamadıysanız söyleyeyim; O bir Hayko Cepkin’in çocukluğu…

***