Kemal TİPİOĞLU

Kemal TİPİOĞLU

kemaltipioglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Timsah’ın uyanışı ve yeni yönetim…
20 Ocak 2016 Çarşamba, 08:03
Buna çok ihtiyaç vardı. 
Bursaspor’da bu aralar mutluluk rüzgârları esiyor.
Yeni bir yıl, yeni bir antrenör, yeni bir stat, yeni bir yönetim ve hepsinden önemlisi yeniden kükreyen bir taraftar kitlesi ile şehrin morali yeniden yerine geldi desek yeridir.
Tabii ki bu dakikadan sonra en önemli konu,  bu coşku ve motivasyon sürecinin kalıcı olması ve Bursaspor’un özlenen yerlere doğru çıkılacak yolculuklara hazırlanmasıdır. 
 Kısacası bugünlerde un, şeker ve yağ Bursaspor sevdalılarının önüne konulmuştur. Tadına doyulmaz helvayı yapmak ise çiçeği burnunda yönetimin hamlelerini beklemektedir. ‘Biliyoruz bu kolay olmayacak, ama olmalıdır’ diyerek kendi halinde bir taraftar olarak ben de bu aşamada yeni yönetimden naçizane beklentilerimi sıralamak istiyorum. 
*Umarım yeni yönetimle taraftar arasında sağlıklı ve takıma güç veren köprüler kurulur.
*Umarım 45 bin koltuk kapasiteli Timsah Arena’ya yeni izleyici kitleleri kazandırmak için adımlar atılır.
*Umarım bu şehrin yeni ve en etkili markalarından biri olacak olan Timsah Arena’nın inşaatı devam eden bölümleri en kısa zamanda tamamlanır. 
* Umarım yeni stat, sadece 90 dakikalık maç seyri için değil de, çevresindeki parkları,  alışveriş ve eğlence mekânlarıyla binlerce kişinin ilgisini çeken bir cazibe alanı haline getirilir. 
*Umarım yeni yönetim kadrosu olası başarısızlık halinde devir alınan borç yükünü sıklıkla bahane edip o çok bildik siyasetçi polemiklerini dillendirmez.  
*Umarım geçen zaman içinde altyapıdan çıkarak bu kulübe çok şey kazandıran gençlerimizden esinlenerek yeniden öz kaynaklarımıza önem veririz. 
* Umarım Bursaspor kadrosunda yer alan tüm oyunculara timsah yürüyüşünü öğretiriz de Sercan Yıldırım’ı yalnız bırakmayız. 

Sahte diplomalı öğretmene ne demeli?

Sahtecilik sınır tanımıyor!
 Sahte diplomalı doktor, avukat, mühendis duymuştum da ben öğretmeni ilk kez duydum. İnanın bu kutsal mesleğin böyle sahteci bir konuya  malzeme edilmesini pek yadırgadım doğrusu. Bakın bu konuda ne olmuş; 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın bir süre önce sahte diplomalı öğretmenler olduğu yönündeki açıklamasının ardından yapılan incelemede, Akseki’deki bir ilkokulda Berivan B. adlı öğretmenin sahte diplomayla görev yaptığı belirlendi.
Ah be Berivan B. Kardeşim ben sana şimdi ne diyeyim!
Sen bu işi yaparken vicdanın hiç sızlamadı mı? Hakkını yediğin on binlerce atama bekleyen gerçek diplomalı öğretmen kardeşlerin hiç mi aklına gelmedi? 
Allah seni bildiği gibi yapsın e mi Berivan! 

ZAMAN TÜNELİ

20 OCAK 1968


Türkiye, Yunanistan’daki askeri rejimi tanıyan ilk ülke oldu. Yorum:  Elbette oluruz! Askeri rejim, o yıllarda komşumuzla bizim en olası seçeneklerimiz arasındaydı.