Kemal TİPİOĞLU

Kemal TİPİOĞLU

kemaltipioglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
X-Ray cihazından geçme faslındayım!
25 Mart 2016 Cuma, 07:18
Son günlerde X-Ray cihazları sektörünün temsilcileri daha önceleri sadece yüksek güvenliğin sağlanması gereken alanlarda kullanılan X-Ray cihazlarına artık, okullar, statlar ve neredeyse düğün salonlarının da ilgisine maruz kaldığını söylüyor. 
 Bu cihaz genel olarak çanta, bavul, koli, paket, zarf gibi cisimlerin güvenliği tehdit edici bir özellik taşıyıp taşımadığı ve ne tür bir içerik taşıdığının tespit edilmesinde kullanıldığını hepimiz biliyoruz. 
Ve artık gündem gereği bu sevimsiz ama gerekliliği şart olan cihazın güvenli yaşamın bir parçası haline geldiğini de biliyoruz. 
Ve ben ayrıca şunu da biliyorum ki hepimizin illaki bir X-Ray hikâyesi vardır. 
İsterseniz gelin şimdi size şu benim X-Ray hikâyemi anlatayım da gergin havayı biraz olsun yumuşatalım. 
 Geçen yaz Trabzon’a uçacağım. 
Kontrol noktasındayım. Tam o malum güvenlik platformundan geçerken  “biiiip” sesi neticesinde güvenlik görevlisi ile göz göze geldik.
Ben bu sese meydan veren meretin ne olduğunu bildiğim için nokta atışı yaparak el çantamdaki minicik çakı bıçağını görevliye tebessümle gösterdim. 
Görevli, “olmaz beyefendi bununla geçemezsin” dedi.
Ben serçe parmak boyundaki çakı bıçağıma, tomurcuk gül muamelesi yaparak görevliye uzatırken;
“Ne olur beni çakımdan ayırma kardeş, bu bana Vali Bey’in hediyesidir” dedim.
Genç görevli, o yaz terör olaylarının bu kadar gündemde olmaması, Vali hatırı mı, barış sürecine olan saygısında mı, yoksa “bu tipten terörist olmaz” yargısından mıdır ne bana gülümseyerek;
“Geç hadi” dedi.
Ben yalan söylememiştim. Sürmene yapımı bu çakıyı bana lakabı “Vali Bey” olan dayıoğlu hediye etmişti. 
X-Ray cihazlarına daha az ihtiyaçların olduğu yarınlar dileğimle güvende ve esen kalın sevgili okurlarım… 

AS TV’ye  pazartesi bakın  şaşıracaksınız!


Övünmek gibi olmasın bu pazartesi AS TV ekranlarında çiçekler açacak!
Günümüzde iletişim dünyasının en önemli mecralarından biri olmaya devam eden TV kanalları için stüdyoların önemi elbette çok büyük.  
TV’de kumanda aletiyle sörf yaptığınız anlarda tanık olmuşsunuzdur.  Herhangi bir TV kanalının logosunu görmeden sadece stüdyo tasarımına aşina olduğunuz için onu anında teşhis edersiniz. O etkileyci, akılda kalan, sempatik çizgileri ve içinizi ısıtan renkleriyle, farkında olmadan kendinizi o stüdyonun içinde hissedersiniz. 
İşte Sönmez Medyamızın AS TV’si de sizlere pazartesi günü böyle bir stüdyo ile ‘merhaba’ diyecek.  AS TV yeni yüzüyle sadece izleyenlerine görsel zenginlikler sunmayacak, konukları ve çalışanlarının da keyif alacağı modern platformlar hazırladı.AS TV’yi şimdi daha bir zevkle izlemeye hazır olun. 


ZAMAN TÜNELİ


25 MART 1936

Saatlerin doğru olarak ayarlanabilmesi için İstanbul Rasathanesi’nce hazırlanan iki bildiriyi Bakanlar Kurulu onayladı.
Yorum:  Aman Allahım şu saat ayarlama işi demek ki ezelden beri bize dert olmuş. Ha bu arada pazar günü saatlerinizi ileri almayı unutmayın. 

***