Hava Durumu

2016 Yaz Olimpiyatları’na yazıyorum…

Yazının Giriş Tarihi: 26.03.2016 08:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.03.2016 08:02
Bu yaz uluslararası boyutta 2 büyük spor heyecanı yaşayacağız.
 10 Haziran - 10 Temmuz 2016 tarihleri arasında Fransa’da 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ve arkasından da 5-21 Ağustos arasında Brezilya’da 2016 Yaz Olimpiyatları yapılacak. 
Terör gündemi bu dev organizasyonların ertelenmesine meydan açar mı açmaz mı tartışmaları devam ededururken ben kafayı bu kez Yaz Olimpiyatları’na taktım. 

Oyunlar tarihine şöyle bir baktığımda bu kez 28 spor dalının sahne alacağı olimpiyatlarda biz sadece 2 alanda, güreş ve halterde başarı sağlamışız. 
Vallahi bu durum beni ziyadesiyle rahatsız etmektedir. 
Nasıl etmesin ki. 
 Son bilgilere göre Olimpiyat Komitesi güreş branşına bu oyunlarda son kez yer verileceğinden bahsediyor. 
Vallahi olimpiyatlardan güreş de çıkarsa ben madalya sıralamasında yerimizi çok merak ediyorum. 
Diğer yandan şu Olimpiyat Komitesi’nin oyunlara eklediği son 2 yeni dala bakar mısınız?
Biri golf, diğeri yedili ragbi!
Yahu arkadaş siz bunu bize gıcığına mı yapıyorsunuz?
Golf’ü anladık da bu yedili ragbi (Ragbi’nin 7 kişilik takımla oynananı)  nereden çıktı? 
Biz kürsüye çıkmayalım, boynumuza madalya asmayalım, gönderle bayrağımız çıkmasın diye midir gayretiniz? 
Bakın eyyy komite, kafamızı bozarsanız biz de kendi olimpiyatlarımızı düzenler kendi branşlarımızı sıralarız vallahi!
Hendek Atlama, Mülteci Kurtarmaca, İzdivaç Yapmaca, Hakem Harcamaca,  Zamping, Yüksekten Atmaca, Metroda Yer Kapmaca, Lodosta Yürümece,  Cepten Kaydırmaca,  Fenomen Olmaca,  Mendil Kapmaca, Mangal Yakmaca ve benzeri dalları sıralarsak 7 düvel madalyaya hasret kalır, bilesiniz! 

Haftanın ufak tefek taşları

“Bakmayın siz, canlı bomba yöntemli terörün sadece Türkiye’de korku yarattığına, Avrupa ülkelerinde de benzer durum var.”
Okan Tuna

“Siyah beyaz tuşlar üzerinde bemollerden diyezlere, diyezlerden bemollere minicik parmaklarıyla adeta kelebekler gibi uçuşacak minik piyanistlerimize şimdiden başarılar.”
Erdal Abi

Şehrin yoğunluğundan, iş stresinden ya da içimiz daraldığında gidebileceğimiz yer olarak hemen Mudanya aklımıza gelir.
Ersel Peker

“Bursa Anadolu Günleri’ndeki kent stantları,  turizmde Bursa’nın rakiplerinin arttığını gösteriyor.”
Serkan İnceoğlu

Atatürk Stadı yenilenmeden önce kullanılan eski jeneratör ve eski skorboard ortada yok…
Evet, yanlış okumadınız… Vizontele filmindeki ünlü replik gibi: ‘Baba akü yok!’
Süha Gürsoy

“Daha iyi bir ülke olmak için ne yapmalıyız? Bu soruyu bana bir genç kardeşimiz sordu. Özünde zor olmayan bir şey bu…”
Murat Kuter

ZAMAN TÜNELİ 26 MART 1975

Türkiye’ye sığınmak isteyen Iraklı Kürtlere izin verilmedi. 

Yorum: Demek ki sınırlarımızın yolgeçen hanı olmadığı dönemler de varmış. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.