Levent BATUR

Levent BATUR

leventbatur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Puanı kaybettik umutları yeşerttik
09 Kasım 2015 Pazartesi, 06:51
Süper Lig’in ilk 10 haftasındaki eleştirilen yönlerinden birçoğunu giderme yolunda bir Bursaspor izledik. Takımdaşlık üst düzeydeydi. Yardımlaşma, takım bütünlüğü, oyunu elden geldiğince dar alanda tutma, iyi takım savunması, rakibin etkin oyuncularına son derece etkili markaj, yüksek mücadele gücü ve oynama iştahı. 
Teknik ekip, Beşiktaş dersini son derece iyi çalışmış. Atiba ve Oğuzhan’ın kilit rolüne karşı, merkezde atom karınca gibi çalışan Hosogai ve Bekir tercihleri son derece yerinde oldu. Kenarlardaki yardımlaşma da üst düzeydeydi. Bunun sonucu olarak Gökhan Töre ve Quaresma sezon başından beri en etkisiz maçlarını oynadılar. Serdar Aziz olağanüstü performanslarına bir yenisini ekledi. Kendisinden daha üstün fiziğe sahip Gomez’e nefes aldırmadı. 
Bekir’in önce direğe sonra çizgiye vuran kafası rakibin şans dakikasıydı. Ertuğrul Sağlam’ın hamleleri teoride doğruydu belki ama pratikte tutmadı. Gecenin başarılı isimlerinden Bekir’in yerine giren Faty maç temposuna ayak uyduramadı. Gol dahil birçok pozisyonda ağır kaldı. İyi niyetli ama fiziki kalitesi çok düşük Cuenca’nın yerine giren Stoch ve dün gece çok çalışan Necid’in yerine giren De Sutter de oynadıkları bölümde katkı koyamadılar.
Süper Lig’in en çok gol atan takımı olan Beşiktaş’a neredeyse pozisyon vermeden son dakika golüyle kaybetmek trajik oldu. Belki 1 puan kaybedildi ama gelecek haftalara umut taşıyabileceğimiz bir Bursaspor gördük sahada. Maç sonu taraftarın takımı sahiplenmesi yenilgiye rağmen tribünlere çağırıp alkışlaması, haftalardır anlatmak istediklerinin özeti gibiydi.