M. Lütfi TAŞÇI

M. Lütfi TAŞÇI

lutfitasci@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Türkiye gemisi
12 Ekim 2015 Pazartesi, 07:29
İçi hazinelerle ve eşsiz güzelliklerle dolu bir gemide yaşıyoruz. Bu geminin adı: “TÜRKİYE”
75 milyon insanı içinde barındıran muhteşem ve kocaman bir gemi olan “TÜRKİYE GEMİSİ” nin alabora olabilmesi için geminin içinden ve dışından bilinçli olarak çalışmalar yapılıyor. Bu muhteşem gemide yaşayanların arasına fitne sokmaya ve korku salmaya çalışılıyor.
Hepimiz “Türkiye Gemisi”nin içinde yaşıyoruz. Yolcuların bazıları gemide tahribat, bazıları ise tamirat yapıyorlar. Tahribat yapanların hedefi, gemiyi batırmaktır. Tamirat yapanların hedefi ise; Türkiye adlı paha biçilemeyecek bu muhteşem gemiye su sızdırmadan, dünyadaki süper gemiler arasında layık olduğu yeri almasını sağlamaktır.
Bu gemide haince, kahpece cinayetler işlense de…“Kardeş kavgası” için nifak tohumları ekilse de…
Bu geminin samimi ve gerçek yolcularını ne korkutabilirler ne de yıldırabilirler. Fitne ve tefrika tohumları ekmeye çalışanlar asla kirli ve sinsi emellerine ulaşamayacaklardır. Çünkü Türkiye gemisinin yolcularının parolası “BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK”tir.
Birlik; en büyük kuvvettir. Birlikte zafer, ayrılıkta hüsran vardır. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de bu gerçeğe şöyle işaret buyurur:
“…Birbirinizle çekişmeyin; yoksa gevşersiniz, kuvvetiniz dağılıp gider…”(Enfal-46) Sevgili Peygamberimiz de şöyle buyurmuştur: “ Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.” 
Hepimiz sorumluluklarımızın idrakinde olmalıyız. Gemi asla su almamalı ve mutlaka hedefine varmalıdır. Hasmı mağlup etmenin ve hedefe ulaşmanın en kestirme yolu birbirimizle kol kola girmek, kenetlenmek ve kucaklaşmaktır. Özellikle gemimizin kaptanları ve söz sahipleri el ele, göz göze, yürek yüreğe olurlarsa hiçbir güç ne bu gemiyi delebilir ne de yolcularını bölebilir.
“Türkiye Gemisi” sakinleri olarak, çok önemli problemlerin kıskacında büyük bir imtihan veriyoruz. 
Geliniz; 
Hakikatin yolunda, hakkın peşinde olalım...Bencilliğin, hırsın, hasetin, açgözlülüğün zindanlarına hapsolmayalım...BEN’i BİZ, BİZ’i BİR yapalım...
TÜRKİYE GEMİSİ’ni layık olduğu hedefe elbirliğiyle götürelim...
Selam ve dua ile…