Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
16. Kalite ve Başarı Sempozyumu
12 Nisan 2018 Perşembe, 07:48

Global pazardaki artık vazgeçilmez bir hale gelen toplam kalite mantığını ülkemizde Kal Der, Türkiye Kalite Derneği yaymak için yıllardır bir mücadele vermekte. Bu kapsamda Kal Der Bursa Şubesi de 2003 yılından beri Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği ile birlikte Kalite ve Başarı Sempozyumu düzenlemekte ve bu sempozyumun sonunda yeni adıyla Mükemmellik Ödülü vermekte.
Bu yılda düzenlenecek olan 16. Kalite ve Başarı Sempozyumu yarın başlıyor. Sempozyum Almira Otel'de 2 gün sürecek.
Bu sempozyumun ana teması Dönüşümü Yönetmek üzerine kurgulanmış.
Sempozyumda Yazar, Şair, Müzeci Sunay Akın, Prof. Dr. Erhan Erkut, sıra dışı öğretmen Ahmet Naç, Günaydın Et ve Restoran Grubu Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Tarkan Tekcan, İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz, PARAŞÜT Kurucu Ortak Andaç Türkmen, ENDEAVOR TÜRKİYE Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü Aslıhan Kurul Türkmen gibi isimler bizlerle beraber olacak.
Ayrıca son günde Bursa Mükemmellik Ödülleri sahiplerini bulacak.

Ayhan Kızıl Senyörler Tenis Turnuvası

Uludağ Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr.Ayhan Kızıl, hekimlik ve rektörlük özelliklerinin dışında aynı zamanda bir sporsever ve spor adamıydı.
Kendisi rektörlüğü döneminde hem Uludağ Üniversitesi Spor Kulübü'nü kurdu, hem de tenis sporuna önemli katkılarda bulundu. Bursa'nın ilk kapalı kortunu kentimize kazandırdı. Tenis ile ilgili ulusal ve uluslararası birçok organizasyona imza attı.
Şimdi onun anısına Podyum Tenis Kulübü, Ulusal Prof. Dr. Ayhan Kızıl Senyörler Tenis Turnuvası düzenliyor.
Turnuva cumartesi günü başlıyor ve önümüzdeki hafta sonu sona eriyor.

UMSMİB'den ödüller

Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği'nde (UMSMİB) 2017 yılında en fazla ihracat yapan firmalar ödüllendirildi.
Toplam 80 firmanın ödül aldığı törende performansları nedeniyle ihracat başarı ödülü üç firmaya verildi.
Bu kategoride birinciliği Erbak - Uludağ Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş. kazanırken, Anadolu Efes Biracılık ve Mat Sanayii A.Ş. ikinci, Penguen Pazarlama A.Ş. ise üçüncü sırada yer aldı.
Erbak Uludağ ve Penguen'i kutluyorum.