Hava Durumu

2013 Kalite Ödülleri

Yazının Giriş Tarihi: 09.05.2014 08:42
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.05.2014 08:42

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa İl Koordinatörlüğü ve Kalite Birliği tarafından verilen “2013 Türkiye Kalite Ödülü” sahiplerini buldu.
Bu yılki ödüle Yavuz İskenderoğlu ve Uludağ Maden Suları firması layık görüldü.
Ödülün bu yıl ki teması, Bursa’da 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren kuruluşlar oldu.
Bireysel kategoride ödüle layık görülen Yavuz İskenderoğlu adına Oğuzhan İskenderoğlu’na takdim edilen ödül, kurumsal kategoride de Uludağ Maden Suları adına Mehmet Erbak’a sunuldu.
Tören BTSO’da gerçekleştirildi.
Törene kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, ticaret ve sanayi odaları ile organize sanayi bölgelerinin temsilcileri katıldı.
Kutluyorum.

“Güleriz Biz” sergisi

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği karikatür kurslarına katılan anne kız karikatürcüler, Konak Kültürevi’nde üç yıllık çalışmalarını beğeniye sundu.
11 yaşındaki Yasemin’in, Nilüfer Belediyesi’nin Anadolu Karikatürcüler Derneği ile Beşevler Gençlik Merkezi’nde düzenlediği karikatür atölyesine her gün kızını getiren Rus asıllı anne Olga Güler de zamanla karikatüre ilgi duydu ve derslere girdi.
Karikatür sanatçısı Ahmet Aykanat ve Mehmet Kahraman’dan dersler alan anne kız üç yıllık çalışmalarından oluşan “Güleriz biz” isimli serginin açılışına, Aykanat, Kahraman ve Meclis Üyesi Aysel Okumuş da katıldı.
Yasemin-Olga Güler’i tebrik ediyorum.

Miller’ın Bedel’i, Nâzım Hikmet’te

1915-2005 yılları arasında yaşayan ünlü Amerikalı yazar Arthur Asley Miller’ın “Bedel” oyunu pazar günü Nâzım Hikmet Kültürevi’nde tiyatro severlerle buluşuyor.
Oyunun yönetmenliğini Emre Koyuncuoğlu, Işık tasarımını Yüksel Aymaz, Dekor- Kostüm tasarımını Berfin Aktaş ve Ecehan Polar yaptı.
Miller’ın Bedel oyununda yer alan sanatçılar ise şunlar:
“Engin Alpateş, Serpil Özcan, Ender Yiğit ve Serkan Çetinkaya.”
İki kardeş arasındaki trajik ilişkinin hikaye-
sinde, biri zengin, öteki yoksul kardeşlerin ödedikleri bedel anlatılıyor.

Taşdelen, İTİCÜ’de konuşuyor

Taşdelen Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taşdelen, İTİCÜ’nün konuğu oluyor.
İstanbul Ticaret Üniversitesi Bursa Birimi’nde cuma günü saat 18.30’da Mustafa Taşdelen yüksek lisans öğrencilerine bir konferans verecek.
Mustafa Taşdelen iş, yönetim ve işletmecilik deneyimlerini paylaşacak. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.