Hava Durumu

2014 Doğan Ersöz Ödülleri

Yazının Giriş Tarihi: 13.12.2015 07:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.12.2015 07:49
BUSİAD’ın geleneksel etkinliği “Doğan Ersöz Ödülleri”nin töreni Hilton Otel’de kalabalık bir katılım ile gerçekleşti.
Törene Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Bursa milletvekilleri Zekeriya Birkan ve Bennur Karaburun ve Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Özlükurt da katıldı.

Bu yıl BUSİAD Meslek Ödülü Prof.Dr.Neslihan Türkün Dostoğlu’na verildi. Dostoğlu,  mimarlık alanında yaptığı sayısız proje, sayısız ödül, makale ve kitabın dışında Bursa’nın Unesco Dünya Mirası listesine girmesindeki en önemli aktördü.
Ergun Kağıtçıbaşı BUSİAD Eğitim ve Kültüre Katkı ödülüne layik görüldü. Kağıtçıbaşı insanın yaşı ne olursa olsun topluma katma değer yaratma noktasında her zaman bir misyonu olması gerektiğinin en önemli örneği. Bir model.
Dr.Tarık Öğüt ise 25 yıldır  Ar Ge alanında yaptığı çalışmalarla BUSİAD Özel Ödülü’ne layık görüldü. 
Yılın İşadamı Ödülü de Bosch’a verildi.
Evet, ödül alanları kutluyorum. Bursa’ya ve ülkemize yaptıkları ile katma değer yaratanlara saygıyla diyorum.

Mudanya Belediyesi’nde imza

Mudanya Belediyesi ile Tüm Bel Sen arasında toplusözleşme imzalandı.
İki yıllık sözleşme Türkiye’de süre uzatımında imzalanan ilk sözleşme niteliği taşıyor.
Toplusözleşme Mudanya Belediyesi’nde çalışan 62 memuru kapsamakta.
İmzayı Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile Tüm Bel Sen Bursa Şube Başkanı Sami Yıldız attı.

Vedat Müftüoğlu ve Bursa

Bursa eski vali yardımcılarından Vedat Müftüoğlu ağustos ayında emekli oldu. Daha sonra da kızını evlendirdi.
Vedat Müftüoğlu, Bursa’da çok tanınan ve sevilen bir vali yardımcısıydı. Bursa sosyal yaşantısının her etkinliğinde onunla ve eşi Sibel hanımla karşılaşırdık.

Şimdi, Bursa eski Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu emekliliğini Bursa’da geçirmeye karar vermiş ve  yerleşmiş.
Evet, Müftüoğlu ailesine uzun ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.