Hava Durumu

21.Kalite Kongresi başladı

Yazının Giriş Tarihi: 21.11.2012 00:54
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.11.2012 00:54

Açılış konuşmalarını KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'in yaptığı  21. Kalite Kongresi bugün sona erecek.
Ayrıca bu akşam Kalite Ödülleri de sahiplerini bulacak. Kongrenin ana teması “Yaşanabilir Gelecek” üzerine kurgulanmış...
KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan açılış konuşmasında “21. Kalite Kongresi’ni ‘Yaşanabilir Gelecek’ başlığıyla gerçekleştiriyoruz. Geleceği öngörerek strateji oluşturmak; ulusal, bölgesel ve küresel çapta geleceği sürdürülebilir ve yaşanabilir kılmak tüm organizasyonlar ve paydaşlar için yaşamsal bir zorunluluk haline gelmiştir.
Bugün olduğu gibi, gelecekte de dünyanın yaşanabilir bir yer olması için  çalışmalıyız.
Bu nedenle, birçok alandan fikir önderleri ile bir araya gelip, geleceğimizi şimdiden planlıyoruz ve sizleri yaşanabilir bir gelecek için harekete geçmeye davet ediyoruz” şeklinde konuşurken, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner “Son yıllarda tüm dünyayı etkileyen ekonomik, sosyal ve çevresel tehditler, büyüme ve gelişmeyi ‘sürdürülebilir kalkınma’ anlayışına dayandırmamızı zorunlu hale getiriyor. Bu durum, iş dünyası ve sivil toplum örgütlerine de ortak bir hedef ve sorumluluk yüklüyor.
TÜSİAD olarak, sürdürülebilir kalkınma anlayışı çerçevesinde, iş dünyasının öncelikleri ile sosyal sorumluluğu harmanlayarak hem bugünkü hem de gelecek kuşaklara “yaşanabilir bir gelecek” sunacak politikaların önemine inanıyoruz. Tüm paydaşların katılımı ile gerekli politikaları oluşturduğumuz ve uyguladığımız takdirde, doğal kaynakların dengeli kullanıldığı, ekonomik ve sosyal alanda sürdürülebilir gelişmeye sahip ‘yaşanabilir’ bir dünya için geç kalmış değiliz” dedi...
Bu önemli toplantıda “Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Yıldız Holding Global İnovasyon Grubu Başkanı Bilal Kaafarani, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Socar Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Soyak Holding CEO'su Emre Çamlıbel, Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, BOSCH Genel Müdürü Steven Young, Girişimci Yazar Girişimcisi Andrew Keen” gibi kamu ve iş dünyasının önemli isimlerinin "Yaşanabilir Geleceği" konusundaki fikirlerini paylaşıyorlar...

KALİTE ÖDÜLÜ

Ulusal Kalite Ödül Töreni, bugün  gerçekleştirilecek. Türkiye'de kurumsal mükemmellik anlayışının yaygınlaştırılması ve bu alanda başarılı örneklerin ortaya çıkarılarak kazanılan deneyimlerin paylaşılması amacıyla düzenlenen Ulusal Kalite Ödülleri her yıl, Kamu Kuruluşları, İşletmeler ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) olmak üzere üç ana kategoride veriliyor.
    Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi'nde, Hema Endustri ve Petkim Petrokimya Holding, İşletmelerin Operasyonel Birim Kategorisi'nde; İstikbal Sanayi ve Ticaret ile Boytaş Mobilya AŞ İşletmelerin KOBİ Kategorisi'nde KYK Yapı Kimyasalları Sanayi Limited Şirketi, Kamu Kategorisi'nde ise Karabük Devlet Hastanesi, Şehit Binbaşı Turgut Cengiz Toytunç Anaokulu, Şanlıurfa Belediye Başkanlığı ve Tarsus Belediye Başkanlığı 20.Ulusal Kalite Ödül Töreni'nde yarışıyor...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.