Hava Durumu

6.Raket Sporları Sempozyumu

Yazının Giriş Tarihi: 14.12.2013 08:39
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.12.2013 08:39

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nca geleneksel olarak düzenlenen "Raket Sporları Sempozyumu"nun altıncısı  dün Kocaeli Üniversitesi'nde başladı.  Toplam 15 bildirinin sunulduğu sempozyum ülkemizde raket sporları alanında  yapılan ilk ve tek sempozyum...
Sempozyumda Türkiye Tenis Federasyonu Teknik Direktörü Onur Binay, ülkemizde tenis sporunun gelişimi noktasında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları'nın rolü noktasında bir konferans verdi. Bendeniz de sempozyumda bir oturumun başkanlığını yaptı…
Nurettin Başol sempozyumu  izleyen büyüklerimizden biriydi. Kendisi 90 yaşında 1946 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü'nden mezun olan hayat kalmış sayılı beden eğitimi öğretmenlerimizden birisi. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi ve Spor ilk genel  müdürü. Kocaeli'nin ilk beden eğitimi öğretmenleri kendisi ve rahmetli eşiymiş. Kendisiyle eskileri andık. Anılarını dinledik…
Bu arada BESYO'nun vermiş olduğu En'ler Ödülleri töreninde İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan ile birlikte ödül aldık. Üzerimde kalmasın kendisinin valimiz Münir Karaloğlu'na selam ve saygıları var, onu iletiyorum…
Sempozyumu 500'e yakın kişi izledi. Bu sempozyumu hayata geçiren ve altı yıldır düzenli olarak yapılmasını sağlayan Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.Yavuz Taşkıran'ı gönülden kutluyorum. Onun kişisel gayret ve ilişkileri ile bu sempozyum başladı ve devam ediyor…

Lions ve Alzheimer

Bursa Barış Lions Kulübü, Alzheimer Hizmet Evi projesine destek olmak için "Unutmadan Söyle" temalı kareoke gecesi düzenledi. Aynı zamanda geceye katılan bütün üyeler yanlarında getirdikleri kitapları Şehit Jandarma Er Selahattin Çırak İlkokulu'na bağışladılar…
Gecede Lions 118-K Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Ayşe Gülten Öztürk'ün yanı sıra, Barış Lions Kulübü Başkanı Dilek Şen ve 118-K Yönetim Çevresine bağlı birçok kulübün başkanı ve üyeleri hazır bulundu…
Bursa Barış Lions Kulübü Başkanı Dilek Şen, " Alzheimer hastalığı gittikçe ilerleyen, bir şekilde bilişsel yeteneklerin yıkımına neden olan bir beyin hastalığıdır. Bu hastalığa yakalanan insanları yavaş yavaş çevre ile iletişim kurma yeteneğini ve bir anlamda hafızalarını kaybederler. Bu gece burada Alzheimer hastalarına yardım için hep beraber 'Unutmadan Söyle' diyoruz. Bu geceye katılan herkese hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ederim" dedi…

Baroda  etkinlikler

Bursa Barosu''nda dün önemli iki an yaşandı. Bursa Barosu'nun Gençlik Meclisi'nin kuruluşu ile Genç Avukatlar Kurultayı Dönem Sözcülüğü' nün devir teslim töreni dün  Bursa Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi…
Devir teslim töreni ile Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz'ün açılış konuşmasının ardından  Avukat Faik Elbir'in Oturum Başkanlığında, Eskişehir Barosu Gençlik Meclisi Başkanı Avukat Hüseyin Akçar ile Denizli Barosu Gençlik Meclisi Genel Sekreteri Avukat Yıldıray Demirci'nin katıldığı "Gençlik Meclis'lerinin kuruluşları" hakkındaki bilgi verdikleri bir panel yapıldı…
Baroya kolay gelsin…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.