Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Altınmakas ailesine teşekkür
27 Mayıs 2016 Cuma, 06:45
Hep bir koşuşturma içinde geçirdiğimiz yaşamda, bazı insanlar tarihe iz bırakıyor. Kimisi icadıyla, kimisi 
kitaplarıyla, kimisi yaptığı iyilik, kimisi de yaptığı kötülüklerle tarihte bir biçimde yer alıyor.
Evet, Bursa’nın köklü ailelerinden hayırsever Altınmakas ailesi de bu kente ve ülkeye bir iz bıraktı. Altınmakas ailesinin katkılarıyla Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi, hizmete açıldı.5 bin 540  metrekare toplam inşaat alanına sahip İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi’nde 58’i tek kişilik, 20’si çift kişilik, 4’ü aile olmak üzere 82 oda bulunuyor. Toplam 106 yataklı modern bir huzurevi. 
Açılış kurdelesini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Vali Yardımcısı Ergün Güngör, İnci Altınmakas ile oğulları Murat ve Sinan Altınmakas, CHP Bursa milletvekilleri Dr. Ceyhun İrgil ve Orhan Sarıbal birlikte kestiler.
İnci Altınmakas büyüğümün ellerinden öperken, Murat ve Sinan Altınmakas kardeşlerime nice hayırlar diliyorum.
Altınmakas ailesine teşekkürler.

BUSİAD’da panel


BUSİAD’da bir panel var. Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve BUSİAD Gıda Uzmanlık Grubu tarafından 31 Mayıs 2016 Salı günü saat 14.00’te BUSİAD Evi’nde  “Coğrafi İşaretler ve Yerli Gen Kaynaklarının Korunması” konulu panel düzenleniyor.
Panelde bu önemli konu tüm detayları ile masaya yatırılıyor.
İlgilenenlere duyurulur.

Ceyhun İrgil’in gerçekçiliği


Altınmakas ailesinin huzurevinin açılış töreninde CHP Bursa Milletvekili Op. Dr. Ceyhun İrgil’i de kürsüye davet ettiler.
İrgil, Altınmakas ailesine teşekkür ettikten sonra şöyle bir değerlendirme yaptı:“Bu tür organizasyonlarda bir milletvekili de konuşsun diyorlar. Biz burada niye konuşacağız ki? Bu tesise bir tuğla mı koyduk? Konuşması gerekenler bu olanağı sağlayan belediye ve bu yatırımı yapan aile”
Ne dersiniz? Doğru söylüyor, değil mi?