Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Balkansiad farkı
11 Nisan 2014 Cuma, 08:28

Kurulmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen Balkansiad çizdiği performans ile SİAD’lar arasında farklı bir yer edindi.
Naci Şahin’in kurucu başkanlığındaki dernek onun döneminde ardı ardına düzenlediği etkinliklerle Bursa iş dünyasına damgasını vurmuştu.
15 Mart’ta yapılan genel kurul sonrası Naci Şahin  bayrağı Aytuğ Onur’a devrederken, kendisi de Balkansiad Yüksek İştişare Kurulu Başklanlığı’na seçilmişti.
Bugün Marigold Otel’de Balkansiad Başkanı Aytuğ Onur bir basın toplantısı düzenliyor. Bu toplantıdaki amaç 2014-2016 dönemi Balkansiad Projeleri’ni kamuoyu ile paylaşmak.
Bu nerede ise hiç görmediğimiz bir şey.
Bir SİAD Başkanı seçildikten sonra, görev yapacağı döneminde hayata geçireceği projeleri deklare edecek.
Alışılmadık bir davranış ve doğru bir model diğer SİAD’lara da örnek olmasını diliyorum.
Bu çağdaş yaklaşımından ötürü de Balkansiad Başkanı Aytuğ Onur’u kutluyorum.

Tablo halılar

Merinos Tekstil Sanayi Müzesi, 10-30 Nisan tarihleri arasında Tekstil Tasarımcısı Eyüp Büyükbostancı’nın ‘Tablo Halılar Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı Merinos Tekstil Sanayi Müzesi, ünlü Tekstil Tasarımcısı Eyüp Büyükbostancı’nın dördüncü ve Anadolu’daki ilk kişisel sergisi olan ‘Tablo Halılar Sergisi’, düzenlenen törenle Bursalıların beğenisine sunuldu.
Serginin açılışına, Küratör Prof. Dr. Ayten Sürür, Müzeler Şube Müdürü Muhterem Çevik, Tekstil Tasarımcı Eyüp Büyükbostancı ve sanatseverler katıldı.
Toplam 24 eserin yer aldığı tablo halılar sergisi, 10-30 Nisan tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.
Serginin açılışında konuşan Küratör Prof. Dr. Ayten Sürür, ‘Lif-Tekstil Sanatları Çağdaş Etkinlikler Projesi’ kapsamında özgün çalışmaları Bursa’ya getirmeye devam ettiklerini söyledi.
 Ayrıca da “Projemize her zaman destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, Projeler Koordinatörü Aziz Elbas’a, Bursa Kent Müzesi Koordinatörü Ahmet Erdönmez’e ve Müzeler Müdürü Muhterem Çevik’e teşekkür ederim” dedi.

Hulki Erdem Sergisi

Hulki Erdem, yıllarını medya dünyasına vermiş, medya dünyasının yakından tanıdığı saygın bir isim.
Sevgili Hulki 45 yıllık resim, yakın zaman fotoğraf ve dijital çalışmalarını “Hulki Erdem Sergisi 45 Yıl” adındaki bir sergide buluşturdu. Bu Hulki’nin ilk kişisel sergisi.
Sergi 21-26 Nisan tarihleri arasında Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde açık kalacak.
Serginin kokteyli 23 Nisan saat 17:30’da yapılacak.
Ayrıca Hulki Erdem sergiye çiçek gönderilmemesini, göndermek isteyenlerin de Lösev Vakfı’na bağış yapmasını diliyor.
Hulki Erdem’i kutluyorum.