Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BBDSO, gurur ve vefa
03 Ekim 2015 Cumartesi, 08:49
BBDSO’nun açılış konseri müthişti. Bulgaristan eski Kültür Bakanı Şef Emil Tabakov’un yönettiği orkestraya solist olarak Perulu ünlü gitar sanatçısı Jorge Caballero katıldı.
Konserde Mozart, Rodrigo ve Dvorak ‘ı dinledik. Caballero gitarı ile adeta oynadı.
Konser kitapçığı bir süre önce aramızdan ayrılan Semih Pala ve Dr.Hüseyin Parkan Sanlıkol’a ayrılmış iki sayfa ile başlıyordu. Açılışta Pala’nın oğlu ve Sanlıkol ‘un  eşine plaket verildi. 
Bugüne kadar BBDSO’ya verdiği katkılardan ötürü Recep Altepe’ye plaket takdim edildi. Plaketi Aziz Elbas aldı.
Açılış konuşmasında Bursa Filarmoni Derneği Başkanı Ömer Kızıl, Pala ve Sanlıkol’u rahmetle anarak katkılarından söz etti. Bugüne kadar vermiş katkılardan ötürü Recep Altepe’ye teşekkür etti. Bu bölüm  vefa örneğiydi.
Açılışta 750 bilet satıldı. Rekor kırıldı. Bu Ömer Kızıl ve arkadaşlarının başarısı. Kızıl babasının yaktığı BBDSO meşalesini daha yukarılara taşıyor. Keşke Ayhan Hocam sağ olsaydı da, dünkü dolu salonu görseydi.

Erkan, toptancıları dinledi

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın günün ilk saatlerinde Bursa Kent Hali’nde toptancı dükkanlarını ziyaret etti.  
Tüm esnafı dolaşan, üreticilerin ve işçilerin sorunlarını dinleyen Erkan Aydın daha sonra Bursa Sebze-Meyve Komisyoncu İşadamları Derneği Başkanı İsmail Aslım’la da bir araya gelip, sorunlar hakkında bilgi aldı.

Bursalı sanatçılar İtalya’daydı

Bursalı sanatçılarımız İtalya’daydı. 25-28 Eylül tarihlerinde İtalya Reggio Emilia şehrinde gerçekleşen İmmagina Arte Fiera/Çağdaş Sanat Fuarı, Bursalı sanatçıları ikinci kez ağırladı. 
Bursa grubundan  katılan sanatçıların eserleri büyük ilgi gördü. 
Bursa’dan katılan sanatçılarımız şunlardı:
“Huri Aykut Ülker,  Esra Çubuk, Simla Uğur, Seray Artut, Merve Beket, Rıdvan Özgür, Nurşen Yener, Sabahat Bayar.”  
Sanatçılarımızı kutluyorum.