Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BEBKA’dan yeni destekler
12 Temmuz 2016 Salı, 04:37
Bölgesel kalkınmaya yönelik kurulmuş olan kısa adı BEBKA, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik Teknik Destek Programını başlattı.
Konu ile ilgili BEBKA’dan yapılan açıklamaya göre, kurum/kuruluşların eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanacağı uzman/danışman desteği sağlamaya yönelik olarak açılan toplam 600 bin TL bütçeli Teknik Destek Programı devreye giriyor.Burada kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması amacıyla Ar-Ge ve yenilikçilik, işgücü, üretim ve enerji verimliliği, gıda güvenliği, endüstriyel tasarım, faydalı model, patent ve markalaşma, kırsal kalkınmanın desteklenmesi ve geliştirilmesi, çevresel sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji kullanımını teşvik için destekler kullanılabilecek.
BEBKA’nın açıklamasında, teknik destek programında proje başına 15 bin TL’ye kadar destek sağlanacağı belirtildi.
Bu konuda başvurular temmuz-ağustos, eylül- ekim ve kasım- aralık  dönemleri halinde değerlendirilecek.

Barış için müzik

Nilüfer Belediyesi, Barış İçin Müzik Vakfı ile protokol imzaladı. Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan protokol törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Barış İçin Müzik Vakfı Başkanı Mehmet Selim Baki katıldı.
Bu proje ile  2020 yılında Türkiye’nin çeşitli yerlerinde 10 bin çocuğun müzikle buluşturulması hedefleniyor.

Altın Karagöz sahibini buluyor30. Altın Karagöz Uluslararası Halk Dansları Yarışması bugün yapılacak final ile sonuçlanıyor.  Bugün yapılacak son gösterilerin ardından uluslararası jüri değerlendirmesini yapacak ve Altın Karagöz sahibini bulacak.
Bursa Festivali bünyesindeki bu değerli yarışmanın finalini halk oyunları sevenlerin kaçırmamasını öneriyorum.
Yarışmada 23 ülke yarıştı.  Bakalım zafer bugün kimin olacak? Ama önemli olan katılmak unutmayın.