Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bozbey, Kalite Kongresi’nde konuştu
19 Kasım 2014 Çarşamba, 08:26
İstanbul’da dün başlayan 23.Kalite Kongresi’ndeki konuşmacılardan biri de Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’di.
Bildiğiniz gibi Nilüfer Belediyesi EFQM Avrupa Kalite Ödülü’ne sahip tek belediyemiz.
İBŞB Genel Sekreteri Dr.Hayri Baraçlı’nın oturum başkanlığındaki toplantıda Yerel yönetimlerde çağın gereksinimlerini karşılamak konuları Gaziantep Büyükşehir  Belediye Başkanı Fatma Şahin, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tarafından masaya yatırıldı.
Mustafa Bozbey “Yerel yönetimden yerel yönetişime geçiş. Daha katılımcı bir yerel yönetim tarzının getirileri. Çağın gereklerini karşılayacak hizmetler ve faaliyetler.Vatandaş memnuniyetinin sağlanması. Teknolojinin tüm yönleriyle vatandaş için kullanımı” konularında konuştu.   
Ayrıca Mustafa Bozbey, konuşmasında  Nilüfer Belediyesi’nin deneyimlerini ve EFOM Avrupa Kalite Ödül sürecini de anlattı.

ÇEK 3 Mart Azizoğlu Ata’nın evindeydi

ÇEK 3 Mart Azizoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri Selanik’e Atatürk’ün doğduğu eve bir gezi düzenledi.
Bazı ÇEK Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı gezi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti.
ÇEK 3 Mart Azizoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Ayla Okumuş, öğrencilerin hem kaynaşma, hem de yeni yerler  görme açısından gezinin çok yararlı olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:
“Öğrencilerimiz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi gördüler. 
Ayrıca, Selanik dışında İşkeçe ve Kavala’daki tarihi ve turistik yerleri görme olanağı bulduk.”

CEO Club’ta ne konuşuldu?

Türkiye’nin CEO’larının konuşmacı olarak katıldığı CEO Club’ın düzenlediği “CEO’nun Ajandası 2015” toplantısı İstanbul’da yapıldı.
Bu toplantıya Bursa’dan İnoksan’ın CEO’su Gürhan Akdoğan da katıldı. 
Capital ve Ekonomist Dergileri yayın direktörü Rauf Ateş’in moderatörlüğünde  Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul ,Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, Boydak Holding CEO Memduh Boydak ve Alarko Holding CEO’su Ayhan Yavrucu Türkiye’yi ve dünyada 2015’i masaya yatırdılar. 
CEO’lar dünya genelinde ABD’de bir iyileşme gözlense de Avrupa ve Uzakdoğu ekonomilerinde beklentilerin gerilerde olduğunu, özellikle Avrupa’nın Türkiye’nin ihracat potansiyeli açısından istenilen trendi yakalayamadığını ifade ettiler.

Bakan, avukat oldu

Bursa Kültür A.Ş. Genel Müdürü ve Bursa Teknoloji Merkezi CEO’su Rıfat Bakan stajını da bitirerek avukat oldu. 
Uludağ Üniversitesi İİBF’de Kamu Yönetimi eğitimi görerek  1985’te mezun olan, Bakan yıllar sonra hukuk fakültesini de bitirme başarısı gösterdi ve avukat oldu.
Bakan, bir arkadaşı ile birlikte avukatlık bürosunu da açtı.
Hayırlı olsun.