Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BTSO meclis toplantısı
01 Ekim 2015 Perşembe, 08:45
BTSO’nun Eylül ayı meclis toplantısı Salı akşamı gerçekleştirildi. BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk’un başkanlık ettiği meclis toplantısında öncelikle küresel fuar çalışmaları ile ilgili bilgiler verildi.
BTSO Başkan Yardımcısı Ferudun Kahraman, gerçekleştirdikleri çalışmalarla Türkiye’nin hedeflerine liderlik edecek bir Bursa’nın temellerini bugünden attıklarını söyledi. 
Kahraman, Bursa iş dünyasının en önemli sorunlarından biri olan nitelikli istihdamın desteklenmesi konusunda UÜ, BUTGEM ve Tophane EML ile birlikte hazırladıkları Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi-II projesine de 300 bin Euro’luk AB hibe desteği sağlandığını kaydetti. 
Toplantı sırasında bazı üyeler elektronik ortamda yapılan ekonomik değerlendirme anketinin sonuçlarını anında görmek istediklerini dile getirdiler. Yönetim ise bu konuda daha önce Başkan İbrahim Burkay’ın bir açıklama yaptığını söyledi. Ama kimse açıklamanın ne olduğunu anımsamadı. 
İşin esprisi İbrahim Başkan galiba seni iyi dinlememişler. 

İhracat ve ithalat azaldı

TÜİK ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı dış ticaret verilerine göre; ihracat 2015 yılı Ağustos ayında, 2014 yılının aynı ayına göre yüzde 2,8 azalarak 11 milyar 65 milyon dolar, ithalat yüzde 18,2 azalarak 15 milyar 951 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Bursa’da ise aynı dönem  ihracat yüzde 0,5 arttı, ithalat yüzde 9,5 azaldı.

BBDSO merhaba diyor

Ülkemizin ilk bölge senfoni orkestrası olan Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, bugün yeni sezona merhaba diyor.
Orkestra Bulgaristan eski Kültür Bakanlarından Şef Emil Tabakov yönetiminde 2015-2016 sezonu açılışında Bursalılar ile  buluşuyor.
Orkestraya solist olarak dünyaca ünlü gitaristlerden Jorge Caballero’nun eşlik ediyor.
Konseri bugün Merinos AKKM’de 20:00’de gerçekleşecek.
Konserde Mozart, Rodrigo ve Dvorak’tan 3 eser çalınacak.