Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu konser kaçmaz
01 Aralık 2015 Salı, 07:37
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, perşembe akşamı sezonun tek “Nefesli Çalgılar Orkestrası” konserini gerçekleştirecek.
Bu konserde BBDSO Türkiye’nin dört bir yanından gelerek BBDSO sanatçılarına katılan ve ellinin üzerinde çok farklı nefesli çalgılardan oluşan müthiş bir kadroyla seyirci karşısına çıkacak.
Ülkemizin değerli trompet virtüözlerinden Erden Bilgen’in yönetiminde gerçekleşecek konserde, Dede Efendi’den John Williams’a, Vivaldi’den Şostakoviç’e, mehteran müziğinden caz müziğine kadar çok renkli bir program hazırlandı. 
Konserde solist olarak trompet sanatçıları Cem Sevgi, Kutay Maktay ve Renato Lupu yer alıyor. 
Sezonda yalnızca tek bir gece dinlenebilecek bu görkemli ve sıradışı konseri kaçırmamanızı öneriyorum. 
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Filarmoni Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Premium katkılarıyla, bu konseri perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

*** 

Bursa Trafik Vakfı çalışıyor

Bursa Trafik Vakfı çalışmalarını sürdürüyor. Bugün Podyum Özgen Kahve’de  düzenlenecek öğle yemeği sonrasında Akülü Engelli Arabası ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza teslim edilecek. 
Ayrıca Keles ilçemizde bulunan Trafik Eğitim pistine de 5 adet eğitim aracı teslim edilecek.
Okullardaki TV kampanyası da devam ediyor.

***

İbrahim Okur, Akbaş Holding’de

İbrahim Okur, Akbaş Holding Genel Koordinatörü oldu. 
Bürokrasi, siyaset ve özel sektörün yakından tanıdığı Okur,  daha önce DPT  ve Ekonomi Bakanlığı’nda Daire Başkanlığı, İhracat Genel Müdür Yardımcılığı, Türkmenistan Ticaret Başmüşavirliği ve UİB Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.
Bilindiği gibi Akbaş Holding, tekstil, enerji, turizm, gıda ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteriyor.
İbrahim Okur’a yeni görevinde başarılar diliyorum.