Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Burkay ve hayal kurmak
22 Haziran 2016 Çarşamba, 07:00
İnsanoğlunun  dünya yolculuğu özünde bir tatil. Bu tatili kimisi kendine zehir ediyor, kimisi başkalarına, kimisi de dünyaya zehir ediyor.
Tatilin farkında olanlar ise birtakım hayaller kurup, bu kısa sürede o hayallerinin peşinden koşup, onları hayata geçirmeye çalışıyor.
Dünyanın tartışmasız en büyük fizikçisi Albert Einstein şöyle diyor:
“Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım. Merakınızın peşinden giderseniz başarıya ulaşırsınız.”
Ve Einstein sözlerini şöyle bitiriyor:“Hayal kurun, zordan kaçmayın, seyirci kalmayın”
Geçenlerde BTSO Başkanı İbrahim Burkay bir iftar verdi. Bu iftar sonrası 3-0’lık İspanya maçını izledik. Sonra da nerede ise sahuru bulan sohbetimiz oldu.
İbrahim Burkay da hayalleri olan bir insan. BTSO başkan adaylığı sürecinden beri hayallerini anlatıyor. Ve Bursa için olan hayallerini bir bir hayata geçirmeye çalışıyor. O akşam uzun sohbetimiz sırasında hemen hemen her konuyu konuştuk.
Einstein sözlerini şöyle bitirir:
“Hayal kurmak her şeydir.”

Minik sanatçılar


Çağdaş Eğitim Kooperatifi Özel 3 Mart Beşevler Anaokulu öğrencileri, Avusturyalı mimar Friedensreich Hundertwasser’in eserlerinden ilham alarak yaptıkları çalışmaları sergiledi. 
ÇEK 3 Mart Anaokulu’nda eğitim gören 3-6 yaş grubu anasınıfı öğrencileri, Resim Öğretmeni Gonca Tuncay’ın eğitmenliğinde resimlerin altına imza attı.

Teknosab ve Burkay
İbrahim Burkay’ın en büyük hayallerinden biri de Teknosab’ı hayata geçirmek. OSB gibi ülkemizde bir ilk olacak bu bölge bir model olacak.
Şu anda kamulaştırılmasının yüzde 50’si biten bölgede rant sağlanmaması için BTSO Başkanı büyük mücadele verdi.
O bölge içindeki limana ulaşan raylı sistemi, lojistik köyü, üniversitesi, çevresindeki uydu kentleri ile yeni bir merkez olacak.
Fabrikalar BTSO’ca yapılıp, uzun vadelerle satılacak.