Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa Alışveriş Günleri
01 Nisan 2016 Cuma, 07:10
BTSO’nun  büyük projelerinden biri de Payitaht Çarşı Projesi’ydi. Bu proje Tarihi Hanlar ve Çarşılar Bölgesi’ni Türkiye’nin en önemli alışveriş ve yaşam merkezi haline getirmek üzerine kurgulanmıştı.
İşte bu kapsamdaki Alışveriş Günleri ile ilgili pazartesi günü saat 11:00’de Kayhan’daki Burfaş tesisleri olan Kayhan Dönercisi’nde bir toplantı düzenleniyor.
Bu toplantıya BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Recep Altepe ve Bursa Valisi Münir Karaloğlu katılacak.
Bilindiği gibi daha önce BTSO’nun geleneksel biretkinliği olan Alışveriş Şenliği artık yeni bir formatla karşımıza Alışveriş Günleri olarak çıkacak.
BTSO’nun Bursa Alışveriş Günleri 22 Nisan’da başla
yacak ve tam bir ay boyunca devam edecek. 
Etkinliğin merkezi ise bir ay boyunca Payitaht Çarşı Projesi kapsamındaki Tarihi Hanlar ve Çarşılar Bölgesi olacak.
Pazartesi günkü toplantıda Bursa Alışveriş Günleri etkinliğinin içeriği ile ilgili detaylı bilgi verilecek.

Bugün 1 Nisan


Bugün 1 Nisan.  Bugün tüm dünyada 1 Nisan şakalarıyla karşı karşıya geleceğiz. Her ne kadar şaka kaldıracak halimiz yok deseniz de bir biçimde karşımıza çıkacak.
O nedenle bugün size teklif edilen evlilik teklifle-
rine, iş tekliflerine, ayrılık tekliflerine daha dikkatli bakın.
 Bugün dileğim biraz olsun gülebilmek.
İyi 1 Nisanlar.

Eski Bursa kartpostalları


Nuri Erbak Eğitim ve Kültür Vakfı ile Dr. Seyhun Binzet’in ortaklaşa düzenledikleri Eskiş Bursa Kartpostalları Sergisi 7- 28 Nisan tarihleri ararsında açılıyor.Bursa Kent Müzesi’ndeki sergi  7 Nisan  Perşembe günü saat 1:00’da açılıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin himayesindeki sergiye Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı da destek veriyor.
Bursa sevdalılarının bu güzel sergiyi kaçırmamalarını öneriyorum.