Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa Yapı Yaşam Fuarı
18 Eylül 2015 Cuma, 07:08
TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi geleneksel Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi’ni 1-4 Ekim 2015 tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıyor.
Fuar etkinliğinin ilk iki günü bilimsel kongre gerçekleşecek. Bu kongrenin teması  “Kentsel boşluğun dili” üzerine kurulu.
TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Can Şimşek etkinlikleri ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Bu etkinliğimizin  üçüncü günü Mimarlık Zirvesi’ni gerçekleştiriyoruz. Bu zirvede belediye başkanları, oda genel başkanları, yurtiçi ve dışından ünlü mimar ve tasarımcılar konuşmacı olacak. Zirve sırasında mimarlık yarışmaları ve yerel yönetimler, kentsel dönüşüm, yapıda mekan konuları işlenecek.
Ayrıca fuar alanında yapıda yaşam isimli bir örnek daire oluşturulacak. Bu da fuara katılan firmaların mekanlarını donatacağı bir örnek daireyi kapsayacak.”
Bu etkinliği TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi 26 yıldır düzenliyor. Bu 27.’si olacak. Bir şeyin kalitesi sürdürülebilirliği ile ilintili.
Kutluyorum.

Büyükşehir yeni yerinde

Büyükşehir Belediyesi Meclisi eylül ayı toplantısını dün saat 15.00’te Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda gerçekleştirdi.
Yeni yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum.
Bir başka dileğim de yeni yerde alınacak, yeni kararların Bursa için hayırlı olması.
Zor demeyin, eğer isterlerse olabilecek bir konu.
Bakıp, göreceğiz.

Rotary kulüpler ve bebek

Yeşil Rotary Kulübü Başkanı Şevki Boran’ın davetiyle kulüplerine konuk oldum.
Bursa medyası konulu bir sunum yaptım. 
Toplantı sonunda Şevki Boran bana bir bebek verdi ve ona bir isim koymamı istedi ve geri aldı.
Meğerse Rotary kulüpler afet anında kullanılmak üzere afet çadırları hazırlıyormuş. Bu çadırlardaki en ufak ayrıntı düşünülmüş. Çocuklar için el yapımı bebekler hazırlanmış, her konuklarına bu bebeklerden birine isim koyduruyor.