Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BUSİAD, Cumhuriyet ve Atatürk
13 Kasım 2015 Cuma, 07:30
Anadolu’nun ilk SİAD’ı olan BUSİAD Bursa’ya ekonomik alandaki etkinliklerinin dışında sanat ve kültür alanında da etkinliklere imza atıyor.
Son olarak BUSİAD, Hilton Otel’de “Cumhuriyet ve Atatürk’ü Anma Konseri” düzenledi. Orkestra PrusArt’ın verdiği konserde, orkestrayı Cemi’i Can Deliorman yönetti. Orkestraya solist olarak soprano Özlem Başman eşlik etti.
Bursa’da 2012 yılında Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası viyolonsel sanatçılarından Burç Balcı’nın girişimleri ile kurulan Orkestra  PrusArt üç yılda önemli başarılara imza attı.
Konserde orkestra 16 parçayı seslendirdi. Avrupa’dan, Latin Amerika’ya oradan da Anadolu topraklarına uzanan ezgileri dinledik. Her parçanın öyküsünü bizlere Şef Cemi’i Can Deliorman anlattı.
Soprano Özlem Başman ise hasta hasta çıktığı sahnede bizleri güzel sesi ile derinlere götürdü.
BUSİAD’ın “Cumhuriyet ve Atatürk’ü Anma Konserleri” birer geleneksel etkinlik haline dönüşmeye başladı.
Konser sonrası sanatçılarla beraber bir kokteyle geçildi.

***

TOFAŞ ve Altın Eldiven

Tofaş, 2013 yılından bu yana World Class Manufacturing– WCM kapsamında altın seviyede üretim yapıyor. 
Ayrıca Tofaş, iş sağlığı ve güvenliği alanında önemli işler yapıyor.
Tofaş son olarak MESS tarafından düzenlenen Altın Eldiven İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) İyi Uygulama Ödülleri’nde iki ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

***

Nilüfer ve Bursaspor

Nilüfer Belediyesi imzalanan protokolle Barış Spor Salonu’nu 4 yılı opsiyonlu olmak üzere toplam 5 yıllığına Bursaspor Kulübü’ne tahsis etti. 
Protokol, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı’nın katılımıyla imzalandı. 
Törene Seden Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, Bursaspor Kulübü Mali Asbaşkanı Kemal Güler, Nilüfer ve Bursaspor yöneticileri de katıldı.