Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BUSİAD Yılın İşadamları Ödülleri
03 Haziran 2014 Salı, 07:55

BUSİAD’in geleneksel “Doğan Ersöz Yılın İşadamı” ödül töreni  geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.
Törende, ‘Doğan Ersöz Yılın İşadamı Ödülü’ Orhan Holding YKB Murat Orhan’a, ‘Özel Başarı Ödülü’ Aslanoba Gıda YKB Hasan Aslanoba’ya, ‘Meslek Ödülü’ Mapfre Genel Sigorta Bölgeler Direktörü Süleyman Akçınar’a, ‘Eğitim ve Kültüre Destek Ödülü’ ise Sümerolog Muazzez İlmiye  Çığ’a verildi. Törene katılamayan Çığ’ın ödülünü İbrahim Okur aldı.
Törende tatilde olduğum için olamadım. Öncelikle ödül alanları kutluyorum.
BUSİAD YKB Günal Baylan törende “Türkiye’nin ekonomik anlamda 2001 krizi sonrası alınan tedbirlerle çok daha iyi bir pozisyona geldi. Fakat o günden bugüne devam eden ve ülkeyi hedeflerine daha çabuk ulaştıracak bazı yapısal sorunlar ise hala dikkate alınmadı” dedi.

Teknik Tekstil Çalıştayı

Ülkemizde teknik tekstilin başlama noktası Bursa.
ABD, Kıbrıs Barış Harekatı’nda paraşütlerin kullanılmasına izin vermeyince, Bursa’da Adnan Ener bulunur ve paraşüt kumaşını Bursa’da üretir.
Onun devamında Bursa’da damadı ve torunları Parlamış Tekstil’de tüm dünyaya teknik tekstil ürünleri satmaktadır.
Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi Çalıştayı düzenledi.
BUTEKOM çalışanları, kamu görevlileri ve sanayi üst düzey yöneticilerinin katıldığı çalıştayı  UÜ Öğr. Üyesi Prof. Dr. Yusuf Ulcay  yönetti.
Bu arada BUTEMKOM bünyesinde Akredite Teknik Tekstil Laboratuvarı kurulacak.

Bursa’nın en iyi iş oteli: Almira

Türkiye’nin en güncel ve aktüel otelcilik sitesi Şehirveotel.com Bursa’nın en iyi iş otelleri için düzenlediği anket sonuçlandı.
Oylama sonucunda oyların %61,9’ unu alan Almira Hotel Bursa’nın en iyi iş oteli seçildi.
Bursa’da faaliyet gösteren otellerin değerlendirmeye alındığı online anket ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Şehirveotel.com ziyaretçilerine “toplantı ve iş organizasyonlarında hizmetinden emin olduğunuz ve tercih ettiğiniz otel hangisidir?”  soruları soruldu.

Süreyya Ciliv, Balkansiad’da

Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv Bursa’ya geliyor.
Balkan Rumeli Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (BALKANSİAD) 9. Sinerji Toplantısı’nın konuğu Süreyya Ciliv olacak.
Toplantı bugün 19.00’da Hilton ’da yapılıyor.
Balkansiad Başkanı Dr.Aytuğ Onur’un açılış konuşması ardından, Ciliv konuşacak.