Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BUTGEM’de yeni dönem
27 Şubat 2014 Perşembe, 08:02

BUTGEM’de yeni dönem 31 Mart’ta başlıyor. Ekimde başlayan 2013-2014 dönemi kursları sona erdi.
Şu aralar tatilde olan BUTGEM’de yeni dönem kursları için yapılacak kayıtların son günü 22 Mart tarihinde sona eriyor.
Bilindiği gibi geçen dönem BUTGEM’de toplam 21 eğitim programı açılmıştı. Bu eğitim programlarına en az lise ve dengi okul mezunu olan ve 18-35 yaşları arasındaki herkes ücretsiz başvurabiliyor.
Eğitim sonunda resmen bir meslek sahibi oluyorlar. Şimdi yeni dönemde daha önce açılmış olan 21 meslek edindirme kursuna iki yeni kurs daha ekleniyor.
Bu kurslar “Dokuma Operatörlüğü Kursu” ve “Bebe ve Çocuk Modelistliği Kursu”.
Eğitim dönemi yaklaşık dört ay sürüyor. Genelde gündüz yapılan eğitimler dışında gece eğitimleri bulunmakta.
Meslek edinmek isteyen gençlerimiz için büyük fırsat. Değerlendirin.

Tayan koşturuyor

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, seçim çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Geçenlerde CHP Yenişehir Belediye başkan adayı Hasan Kocatürk ile temaslarda bulunan Tayan, Akçapınar ve Çayırlı köylerinde kahvehaneleri dolaştı.
Kahvehanelerde köylülere hitap eden Tayan, AKP’nin 12 yıllık iktidarlığı döneminde Türk çiftçisinin, köylüsünün ve besicisinin geriye gittiğini ifade ederek şöyle dedi:
 “Köylüler üreticiler borç içindedir, icralıktır. Eskiden köy kahvesine 3-5 tane ödeme emri gelirken şimdi köylünün yarısından çoğu borçlu, hacizli vaziyettedir. Köy hizmetleri unutulmuştur. Köy yolları arazi yolları perişandır. Köylerin içme suları yetersizdir. Bakan olmamıştır, ilgilenen olmamıştır. Eski dönemlerde yaptığımız asfaltlar yama ile idare edilmiştir.
Bugünkü iktidar baskıcı, diktatoryal bir yönetim uygulamaktadır. Bu gidişata ‘Dur’ demek için 30 Mart seçimleri bir fırsattır. Türkiye’de yolsuzluk, rüşvet ve hırsızlık suçüstü olmuştur.”

Kemanseverler, BBDSO’ya buyurun

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası bu akşam saat 20.00’de  Bujor Hoinic yönetiminde  bir konser gerçekleştiriyor.
Bu konserde orkestra dünyaca ünlü keman virtüözü Ilian Garnet’i konuk ediyor.
Konserde, S.Prokofiev 1. Keman Konçertosu ve Schumann, Schubert, Weber, Mendelssohn’u anımsatan, gözüpek, ilham dolu kimi kısımlar içeren A.Bruckner’in “Senfoni No.0 “ eserleri  seslendirilecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Filarmoni Derneği katkılarıyla, konser bu akşam AKKM Merinos Orhangazi Salonu’nda gerçekleşecek.