Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Büyükataman’dan iktidara eleştiri
23 Kasım 2014 Pazar, 08:12
MHP Bursa Milletvekili ve MHP Genel Sekreteri olan İsmet Büyükataman’ı, kentimizde birçok kişi inşaat müteahhiti olarak tanır.
Ama İsmet Büyükataman bir eğitimcidir.
Büyükataman, Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İdari Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.
İsmet Büyükataman, Öğretmenler Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Özetle şunları söylüyor:
“Millî eğitim bireyleri millet yapmak gibi ulvî bir değere sahiptir. Tüm ülkeler, millî eğitim vasıtasıyla milletine bağlı, ülkelerinin çıkarlarını düşünen bireyler yetiştirir. Bunun tek istisnası ülkemizdir.
12 yıllık AKP iktidarları döneminde bilhassa bürokraside Türkiye Kamu-Sen mensubu memurlarımıza yapılan baskı ve yıldırma politikaları had safhaya ulaşmıştır. 
Okullarda tüm baskılara rağmen vatansever gençler yetiştirmek isteyen idarecilerin ve öğretmenlerin varlığı şer odaklarının merkezi olan AKP’yi rahatsız etmiştir.”

UÜ Ar Ge Günleri ardından

Uludağ Üniversitesi’nin düzenlediği 4. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri sona erdi.
11-13 Kasım tarihlerinde arasında, Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kongre Merkezi'nde düzenlenen organizasyonda 525 adet Poster Proje sunuldu.
Açılışta ilk oturumda başarı öyküleri noktasında Faik Çelik Holding’in sahibi Faik Çelik, başarı yolculuğunun öyküsünü anlattı.
Ayrıca Aktaş Holding de , 4. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri’nde sunduğu “Raylı Taşıtlardaki İkincil Süspansiyon Körüğü Üretimi Ve Test Edilmesi” posteriyle, ödül almaya hak kazandı.
 Uludağ Üniversitesi 4. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri kapsamında sözel, poster proje hazırlayıp, sunanları kutluyorum.

3. İK ve İstihdam Buluşması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), sosyal sorumluluk projelerine desteğini sürdürüyor. 
Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, BTSO, İş-Kur ve Bursa Kent Konseyi tarafından düzenlenen 3. Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması ,27-29 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılacak. 
3 gün sürecek programa 163 firma,  187 de stant açarak katılacak.
Ayrıca  etkinlik kapsamında Ahmet Şerif İzgören, Sunay Akın ve Mümin Sekman da birer konferans verecek.

Aldinç,  alzheimerevi için söyleyecek

Lions 118 Yönetim Çevresi tarafından yaptırılacak Alzheimer Hasta Konuk Evi ile ilgili çalışmalar devam ediyor.
Bu çerçevede  Ayşegül Aldinç de Alzheimer Hasta Konuk Evi’ne yardım için Koza Lions’un konuğu olarak Bursa’da sahne alacak.
Koza Lions Kulübü’nün bu organizasyonunda Ayşegül Aldinç konseri 29 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de Çelik Palas Oteli’nde gerçekleştirilecek.