Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
ÇEK’li kızlar, Ayva Köylü Ali ile
03 Nisan 2014 Perşembe, 08:49

Cağdaş Eğitim Kooperatifi ülkemizde eğitim kooperatifçiliği noktasındaki ilk başarılı örnek.
ÇEK İlköğretim Okulu, Anaokulu, Karma Yükseköğrenim Yurdu ve Dörtçelik Kız Öğrenci Yurdu ile eğitime katkı koymaya çalışıyor.
Lisesi olmayan dağ köylerinden gelen kızlarımızın kaldığı Çekirge’deki Dörtçelik Kız Öğrenci Yurdu’nda geçtiğimiz gün bir söyleşi oldu.
İstanbul Ticaret Üniversitesi Bursa Koordinatörü ve ÇEK Üyesi Prof.Dr.Ali Ceylan hocamız ÇEK’li kızlarla söyleşti ve onlara “Ayva Köylü Ali” kitabını armağan etti.
Ali Ceylan, Bursa’nın Ayva Köyü’nde doğdu.
Ve ilkokulu bile olmayan o köyden üniversite mezunu olan ilk kişiydi.
Yazdığı “Ayva Köylü Ali” kitabının tüm geliri Ayva Köylü gençlerin eğitimi için kullanılıyor.

 

12. KALİTE ve BAŞARI SEMPOZYUMU 

KalDer Bursa Şubesi’nin düzenlemiş olduğu Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun 12.si 18-19 Nisan tarihleri arasında Almira Otel’de yapılıyor.
“Yolculuk Nereye?” temalı sempozyumda 1 ana oturum, 6 paralel oturum, bir eğitim oturumu, bir de yaşam kalitesi paneli var.
Kal Der Bursa Şubesi Başkanı Erdal Elbay bu sempozyum ile ilgili şunları söyledi:
“Global rekabette artık vazgeçilmez unsurlardan biri kalitedir. Bu anlayışın toplum ve sanayiye yaygınlaştırılması noktasında Kal Der bir misyon üstlenmiştir. Kal Der Bursa Şubesi olarak 12. Kalite ve Başarı sempozyumunu BUSİAD ile birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

KORGAVUŞ ve ÜNVER GROUP

Bursa Kayapa Sanayi Bölgesi’nde, faaliyet gösteren Ünver Group otomotiv sektörüne yönelik Silikon Hortum Üretim Hattı’nı salı günü hizmete açıyor.
13 bin metrekarelik alanda 180 kişilik kadrosuyla otomotiv sektöründe faaliyet gösteren grup 35. yılını kutluyor.
Ünver Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korgavuş, yeni tesislerinin hizmete girmesiyle ilgili “Global tedarikçi olma hedefleri doğrultusunda hareket ediyoruz” dedi.
Ünver Group, kauçuk ve silikon hortum, plastik ve metal boru parçaları üretiiyor ve ve ihraç ediyor.

 

AVUKATLAR GÜNÜ VE BARO

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Bursa Barosu etkinlikler düzenledi.
Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz, 5 Nisan Cumartesi günü Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzeri, FSM Camisi karşısında buluşup, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun da katılımıyla, Gençlik Parkı'nda son bulacak olan ve teması "Adalet İstiyoruz" olan yürüyüşe tüm halkı davet etti.